Całe sobotnie popołudnie i wieczór na dziedzińcu szydłowieckiego zamku były zarezerwowane dla Pikniku Międzypokoleniowego organizowanego przez Mazowieckie Stowarzyszenie Integracja. 

Podczas imprezy nie zabrakło występów seniorów z terenu powiatu szydłowieckiego, którzy śpiewali pieśni patriotyczne, a także tańczyli. Organizatorzy zadbali również o konkursy z nagrodami, coś na ząb i pokazy wozów strażackich.

Późnym popołudniem i wieczorem przyszedł czas na występy muzyczne. Jako pierwsza zaprezentowała się Ania Bębenek, znana w Szydłowcu wokalistka, finalistka ostatniej edycji programu „Mam Talent”. Tuż po niej na scenie pojawił się Darek Bernatek z największymi hitami polskiej muzyki rozrywkowej z repertuaru m.in Czerwonych Gitar, Czesława Niemena czy Stana Borysa.

Punktem kulminacyjnym, występem na który wszyscy czekali, był koncert gwiazdy polskiej muzyki czyli Alicji Majewskiej. Na fortepianie akompaniował jej rewelacyjny pianista i kompozytor Włodzimierz Korcz. Wspólnie z kwartetem smyczkowym „Opera Quartet” wykonali największe przeboje Alicji Majewskiej. „Być kobietą”, „Jaki piękny Świat”, „Odkryjemy miłość nieznaną” i oczywiście „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Artyści nagrodzeni zostali burzą oklasków, co zaowocowało bisem w którym Alicja Majewska zaśpiewała wiązankę najbardziej znanych polskich utworów tradycyjnych i ludowych.

Imprezę poprowadzili Agnieszka Górska – liderka szydłowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości, radna sejmiku województwa mazowieckiego oraz Kamil Skrzyniarz – kandydat na burmistrza Szydłowca z ramienia PiS.

Poniżej prezentujemy fragmenty koncertu Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i „Opera Quartet”