Podczas koncertu usłyszmy zespoły:

Yellow Pipe z Szydłowca, których początki sięgają marca 2010 roku, jednak debiut na dużej scenie miał miejsce dosyć niedawno podczas Przeglądu Zespołów Muzycznych po Szydłowiecku. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Wójcik – bas, Miłosz Zugaj – gitara/wokal, Szymon Sokołowski – gitara oraz Szymon Walasik – perkusja, a muzyka którą grają to dość spokojny rock.

Aerospatile z Szydłowca – zespół utworzony w 2010 roku przez trzech klasowych kumpli. Ogólnie traktowany jako żart z biegiem czasu stał się zespołem grającym na poważnie. Dowodem na to niech będzie nagrane przez zespół demo z czterema autorskimi utworami. Muzykę trudną do określenia (metal, hard rock, punk) grają: Zając – gitara/wokal, Majew – bas, Damian – gitara i Orlik – perkusja.

Sabaka Niewirna z Szydłowca – grupa powstała na bazie rozbitego zespołu TheNaturat. Najpierw grali covery i nazywani byli odmłodzonym TheNaturatem. W końcu nagrali własne demo z ośmioma kawałkami utrzymanymi w stylistyce brudnego – ulicznego punka.

Respondent z Piotrkowa Trybunalskiego – zespół powstał w 2006 roku.  Ich muzyka to połączenie tradycyjnego punka z amerykańską melodią, niekiedy wdziera się również delikatna nutka muzyki ska. Pierwszą płytę wydali w czerwcu 2009 roku pt. „Działa – Nie!”, w październiku 2011 roku zespół własnym sumptem wydał drugą płytę długogrającą pt. „Homo Hubris”.

Patron medialny koncertu www.naszszydlowiec.pl serdecznie zaprasza na „Alternative Music Party” i życzy dobrej zabawy!