Pomoże w tym Alertownik – nowoczesna i darmowa aplikacja, dzięki której będą mogli – łatwo i szybko – zgłaszać odpowiednim wydziałom Urzędu swoje inicjatywy oraz najbardziej palące problemy w ich bezpośrednim otoczeniu, np. uszkodzenia nawierzchni dróg, awarie czy dzikie wysypiska.

Komunikacja pomiędzy mieszkańcami, a samorządem to podstawa skutecznego działania. Liczy się tu przede wszystkim czas i ogólna dostępność. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w odpowiedzi na potrzebę sprawnej komunikacji, zgodnie z duchem czasu, podjąłem działania w celu uruchomienia w naszej gminie mobilnej aplikacji „Alertownik”. Aplikacja ta, to łatwy i szybki sposób przesyłania informacji. Mam nadzieje, że to narzędzie spodoba się mieszkańcom, i że chętnie będą z niego korzystać – powiedział Burmistrz Szydłowca Artur Ludew. –

Dzięki aplikacji mieszkańcy będą także otrzymywać ostrzeżenia, oraz informacje dotyczące wydarzeń sportowych czy kulturalnych, informacje o nowych inwestycjach czy np. brać udział w głosowaniach na budżet obywatelski – dodał Burmistrz Artur Ludew.

Jak działa aplikacja? Obywatele, którym na sercu leży dobro lokalnych społeczności, mogą dzięki Alertownikowi zgłaszać własne pomysły, budować wokół nich społeczność czy po prostu obserwować, co dzieje się w ich bezpośredniej okolicy przez ekran swojego smartfona lub tabletu. Każde wysłane przez mieszkańca zgłoszenie trafia bezpośrednio do jednostki obsługującej dany problem i zostanie przez nią rozpatrzone. Mieszkaniec zostaje powiadomiony o każdej zmianie statusu swojego zgłoszenia.

Pobierz Aplikację! Wystarczy zeskanować poniższy kod QR lub wpisać w przeglądarce internetowej w smartfonie lub tablecie adres: https://alertownik.pl/pobierz-uzytkownicy 

alertownik1