277 osób wzięło udział w naszej ankiecie odpowiadając na pytanie: jaka planowana inwestycja jest dla Ciebie najważniejsza? 

To spora liczna głosów zważając na fakt, że ankieta organizowana na facebooku nie jest anonimowa (szukamy rozwiązania uczciwych ankiet na portalu).

Najwięcej głosów oddano na dwie lokalizacje czyli budowę basenu przy ZS im. KOP w Szydłowcu oraz rewitalizację szydłowieckiego zalewu.

Ta pierwsza planowana inwestycja uzbierała 121 głosów co daje 43,6% z całości. Na zalew zagłosowało 94 osoby, co stanowi 33,9%.

Sporą popularnością cieszyła się jeszcze odbudowa budynku kina „Górnik” w Szydłowcu na którą to zagłosowało 52 osoby czyli 18,7%.

Pozostałe planowane inwestycje: budowa stadionu Szydłowianki Szydłowiec czy budowa lodowiska przy ZS im. KOP praktycznie nie uzyskały żadnej aprobaty. Na stadion zagłosowało 5 osób, na lodowisko 4 osoby.

Z tego co nam wiadomo przy ZS im. KOP w Szydłowcu w pierwszej kolejności ma powstać lodowisko, które zimą będzie spełniało swoją rolę, natomiast wiosną i latem ma być boiskiem sportowym. Z ankiety jednak jasno wynika, że mieszkańców Szydłowca nie interesuje lodowisko, a właśnie budowa basenu. W tym miejscu należy jednak przypomnieć, że lodowisko planowo ma powstać do końca 2019 roku, natomiast basen do końca 2021 roku.

Zalew jest inwestycją równie ważną dla naszych mieszkańców. Ci, którzy wzięli udział w ankiecie jasno dali do zrozumienia, że już czas aby nasz zbiornik wodny odzyskał swój blask. Wiemy, że zadanie jest już realizowane, a plotki o jakichś kłopotach dotyczących tej inwestycji mamy nadzieję, że są nieprawdziwe.

Czy mieszkańcy Szydłowca wytrzymają jeszcze tak długo?

Wszystkim dziękujemy za udział w ankiecie.