9 lipca w szydłowieckim Ratuszu odbyło się podpisanie umowy o udzielenie dotacji dla Gminy Szydłowiec z budżetu Województwa Mazowieckiego. Samorząd gminny po raz kolejny skutecznie aplikował o dofinansowanie realizacji zadania, tym razem jest to „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz ciśnieniowej z przepompowniami ścieków w ul. Książek Nowy, Książek Stary i Książek Majdowski”.

Dofinansowanie przyznano Gminie Szydłowiec w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Podpisana umowa dotacyjna opiewa na kwotę 2 811 570,54 zł co stanowi około 60% całkowitej wartości dofinansowanego zadania, którego wartość wynosi 4 685 950,90 zł. Termin zakończenia budowy kanalizacji w ulicach w ul. Książek Nowy, Książek Stary i Książek Majdowski zaplanowany jest na październik 2022 roku.

Portal „Nasz Szydłowiec” uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej w ratuszu, poniżej zapis video tego spotkania:

W piątek 10 lipca województwo mazowieckie przekazało kolejne środki gminie Szydłowiec. Podpisane zostały umowy na inwentaryzacje ciepła na 70 tysięcy złotych, oraz na dofinansowanie działkowców kwotą 5 tysięcy złotych.

Burmistrz Szydłowca podpisał również umowę z wojewodą mazowieckim na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych na kwotę 135 tys. zł. Gmina otrzymała również promesę z programu inwestycji lokalnych na kwotę 1.606.152 tys. zł mająca być rekompensatą z tytułu zwalczania COVID-19.

Czy według Ciebie gmina Szydłowiec skutecznie sięga po zewnętrzne środki finansowe?

View Results

Loading ... Loading ...