Burmistrz Szydłowca wydał odmowną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie fermy drobiu w miejscowości Chlewiska.

Decyzja ta ucieszyła tych mieszkańców gminy Chlewiska, którzy są przeciwnicy fermy drobiu w ich najbliższej okolicy. Niestety dla przeciwników budowy fermy wcale nie oznacza to, że ferma drobiu nie powstanie, ponieważ decyzja odmowna, którą wydał burmistrz dotyczyła rozbudowy nieistniejącej jeszcze fermy.

Dobre wieści. Burmistrz Szydłowca wydał decyzję o odmowie wydania decyzji środowiskowej dla rozbudowy przemysłowej fermy drobiu w Chlewiskach ?

Opublikowany przez ES” Eko Szydłowiec Piątek, 19 marca 2021

Kiedy rozmawiamy z osobami zaangażowanymi w próbę zablokowania budowy fermy na terenie cieszą się z odmowy burmistrza, ale i obiecują, że nie spoczną póki nie zablokują tej „śmierdzącej” (jak sami twierdzą) inwestycji. Wiemy, że mają w zanadrzu jeszcze wiele rozwiązań, aby swój cel osiągnąć, ale z pewnością tak samo jest ze strony inwestora. Jak sprawa się zakończy nie wiadomo, będziemy przyglądać się tej sprawie.

Niezadowoleni mieszkańcy ochoczo wyrażają swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Publikują tam listy od mieszkańców, niektórzy nawet sugerują odwołanie wójta gminy Chlewiska i radny gminy. Są też tacy, którzy inwestycji bronią. Dyskusja jest ożywiona.

Bardziej obszernie o sytuacji z budową fermy drobiu w Chlewiskach pisaliśmy w grudniu 2020 roku:

Mieszkańcy gminy Chlewiska sprzeciwiają się budowie fermy drobiu na ich terenie