Chcę bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pomimo deszczu i chłodu, to jednak serdecznie i ciepło będziemy wspominać tegoroczne „Zygmunty”.

O przyjęcie słów podziękowania proszę patronów honorowych „XI Szydłowieckich Zygmuntów” – Jego Ekscelencję Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika, Wojewodę Mazowieckiego Pana Jacka Kozłowskiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Słowa podziękowania i uznania należą się sponsorom naszego gminnego wydarzenia – Południowo-Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Jedlińsku, szydłowieckiemu oddziałowi Credit Agricole, kasie pożyczkowej SKOK Kozienice, Teatrowi w Radomiu i firmom: Aquapark Radom, Oriflame oraz Centrum Odnowy Biologicznej „Carmen” w Szydłowcu.

Gorące słowa wdzięczności za godne kultywowanie tradycji patriotycznej i odprawienie uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny kieruję do proboszcza naszej szydłowieckiej fary, ks. dziekana Adama Radzimirskiego.

Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, którzy przyjechali do Szydłowca, aby zaprezentować nam swoje produkty, wyroby i dzieła – zarówno tym, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy, jak i tym, których obecność jest od lat stałym elementem naszego święta.

Szczególnie gorąco dziękuję naszej szydłowieckiej młodzieży – za obecność, za pamięć i postawę patriotyczną, a także za talenty artystyczne, które tak pięknie zaprezentowała na scenie Rynku Wielkiego. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim młodym wykonawcom – Żanecie Sasin, Zuzannie Gadowskiej, Aleksandrze Krupie, Adriannie Olbromskiej, Jakubowi Goździkowi, Darkowi Bernatkowi, zespołom One Way, Dance Projekt, SKO, Swobodna, raperowi Pumie – i wszystkim młodym artystom, którzy uświetnili tegoroczne „Zygmunty”. Właśnie te młode talenty oraz praca włożona w ich kształtowanie i rozwój niech będą nadzieją na przyszłość naszego miasta.

Dziękuję środowisku szydłowieckich przedsiębiorców z branży kamieniarskiej zaangażowanych w organizację I Szydłowieckich Targów Piaskowca. Zaprezentowali tam potencjał produkcyjny i organizacyjny, który może być motorem rozwoju naszego regionu.

Jestem wdzięczny za tak duże zaangażowanie w promocję naszego miasta i gminy.

Dziękuję szydłowieckim chórom, które uświetniły swoimi koncertami rocznicę beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II i święto parafialne – Chórowi Miasta Szydłowca „Gaudium Canti” i Chórowi Parafialnemu z naszej szydłowieckiej fary. Dziękuję także Miejskiej Orkiestrze Dętej za zapewnienie pięknej oprawy muzycznej, tak ważnemu dla każdego Polaka Świętu, jakim jest Święto Konstytucji 3 Maja.

Dziękuję tym wszystkim, którzy zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom naszego święta i bez których zaangażowania i pracy to święto nie mogło się odbyć – funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, szydłowieckiej Policji, Straży Miejskiej, druhom i druhnom z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkom szydłowieckiego oddziału Związku Strzeleckiego.

Moje podziękowania kieruję także do tych, którzy pracowali nad zaplanowaniem i sprawną organizacją całości – pracownikom Wydziału Organizacyjnego, Wydziału Informacji i Promocji, Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Samorządowego Zakładu Usług Komunalnych. To dzięki ich pracy mogliśmy już po raz jedenasty obchodzić nasze święto miejskie „Zygmunty 2013”.

Dziękuję również naszym patronom medialnym i pracownikom naszych lokalnych mediów.

Serdecznie dziękuję jeszcze raz wszystkim i każdemu z osobna; w tym wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w XI Szydłowieckich Zygmuntach i swoją postawą, roześmianą twarzą i okazywaną życzliwością współtworzyli ich atmosferę.

Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński