Kandydatury przedstawione w sondażu były przypuszczalne, ponieważ tylko dwie osoby z siedmiu przedstawionych potwierdziły publicznie swój start w wyborach. 

Od samego początku sonda cieszyła się ogromną popularności, a finalnie w ciągu tygodnia oddanych zostało 640 głosów. Z początku rywalizacja była wyrównana, ale z biegiem czasu na prowadzenie wyszło dwie osoby i to one stoczyły ze sobą bój o pierwszej miejsce w naszym sondażu. Mowa tutaj o Sławomirze Nojku i Andrzeju Jarzyńskim. To tym dwum panom zaufali internauci, czytelnicy portalu Nasz Szydłowiec. 224 głosy na Nojka (35%) i 195 głosów na Jarzyńskiego 30,5%) robią wrażenie, czy jednak tak samo może być w tych faktycznych wyborach? Czy urzędujący burmistrz może realnie obawiać się nowicjusza Sławomira Nojka? Tego nie wiemy. Z sondażu jednak wynika, że obaj panowie spotkaliby się w drugiej turze szydłowieckich wyborów. 

Numerem trzy naszej sondy został desygnowany do walki o fotel burmistrza przez starostę Włodzimierza Górlickiego, Artur Ludew. Obecny radny powiatowy uzyskał 95 głosów, co daje 14,8 % wszystkich głosów. To również może być mocny kandydat, przynajmniej tak wynika z głosowania internautów. 

Całkiem niezły procentowy wynik uzyskała w naszym głosowaniu kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Agnieszka Górska. Na 9,7 % wynik, złożyło się 62 głosy. Jeżeli taki sam wynik byłby w faktycznych wyborach, Agnieszka Górska zanotowałaby postęp w porównaniu do wyborów z 2010 roku. 

Bardzo kiepsko wypadli natomiast w sondzie inni kandydaci: Wiktor Cielecki i Stefan Wesołowski zdobyli tyle samo bo 25 głosów (3,9%), a Tadeusz Piętowski osiągnął zdecydowanie najgorszy wynik. Ledwie 14 głosów, to 2,2% wszystkich głosów. 

Warto wspomnieć, że Stefan Wesołowski już po opublikowaniu sondy, na łamach portalu ogłosił, że nie ma zamiaru startować na burmistrza. W tym przypadku plotki okazały się nie trafione. 

Podobny sondaż będziemy chcieli przeprowadzić już na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi. Wówczas sprawdzimy czy wyniki będą zbliżone. To jednak tylko zabawa, a najważniejsze będzie głosowanie 16 listopada przy urnach wyborczych. Czy będzie ciekawie? czy czekają nas zmiany? czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.