Coraz więcej Polek i Polaków próbuje swoich sił w bieganiu. Starają się uprawiać jogging samodzielnie, a wraz ze stabilizacją formy, decydują się na udział w zorganizowanych imprezach biegowych. Półmaratony, maratony, ultramaratony czy biegi charytatywne – jeśli myślisz o zorganizowaniu zawodów, z pewnością słyszałeś o pakietach startowych. Co powinno się w nich znaleźć?

Czym jest pakiet startowy 

Pakiet startowy dla biegaczy to zestaw rzeczy potrzebnych do wzięcia udziału w zawodach, plus ewentualnie upominki. Często organizowane są one wspólnie ze sponsorami, co sprawia, że ich zawartość jest bogatsza. Dziś biegacze przywiązują dużą wagę do pakietów startowych. Dobrze przemyśl więc ich zawartość, bo na ich podstawie w dużej mierze oceniana będzie impreza. 

W pakiecie startowym najczęściej pojawia się numer startowy – to numer, który przypinany jest przez uczestników do koszulek, dzięki czemu łatwiej ich zidentyfikować. Czasami mają one także zamontowany specjalny traker, który pozwala śledzić czas, w którym pokonują trasę. Obok numeru startowego do pakietu trafiają też baton proteinowy lub słodycze, napoje lub żele energetyczne i gadżety jak np. opaska odblaskowa, gumowa, rękawiczki, czapki z daszkiem, skarpetki, latarki, breloczki, nośniki USB czy długopisy oraz materiałowe torby lub plecaki-worki, w które całość została spakowana. Wewnątrz najczęściej nie brakuje też ulotek, bonów zniżkowych czy voucherów. Każdy bieg posiada bowiem partnerów i sponsorów, których trzeba zareklamować. 

Koszulka to podstawa 

T-shirt to prawdziwa konieczność. Dziś, jeśli w pakiecie startowym brakuje koszulki, uważany jest on za ubogi. Nie powinna być to też byle jaka odzież. Biegacze krzywo patrzą na te wykonane z bawełny. O wiele lepsze są te tzw. techniczne. Unikaj także od umieszczania na nich logo różnych firm. Koszulki do biegania z nadrukiem powinny być przygotowane indywidualnie dla organizatorów biegu, dzięki czemu będą stanowić cenną pamiątkę oraz ubiór, po który biegacz będzie sięgać znacznie częściej. 

W celu przygotowania koszulki do biegania z nadrukiem, warto jest znaleźć firmę, która zajmuje się całym procesem od A do Z. Doświadczony przedsiębiorca pomoże Ci w zaplanowaniu każdego aspektu krok, po kroku. Wybierz tę firmę, która może sama uszyć t-shirty. Dzięki temu możesz zamówić je w wersji np. taliowanej, co ładnie podkreśli sylwetkę biegacza. Uzyskasz również fachowe doradztwo na temat tego, jaką grafikę warto umieścić na takim elemencie odzieży. 

Nadruk, który przetrwa wszystko 

Jeśli decydujesz się na koszulki sportowe, warto postawić na druk sublimacyjny. Uzyskasz w ten sposób nadruk wysokiej jakości. Nie wpływa on negatywnie na możliwości przepuszczania powietrza przez tkaninę. Jest odporny na zagniecenia, dzięki czemu przetrwa nawet wielokrotne pranie, służąc biegaczom przez długi czas. Przy tej technice wykorzystywane są farby bez rozpuszczalników, dzięki czemu jest ekologiczna.