Firma Toolmex Truck Sp. z o.o. z siedzibą główną w Szydłowcu, jako wyłączny dystrybutor wózków widłowych światowego koncernu HYUNDAI w Polsce, od ponad 20 lat współtworzy sukces tej marki, zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ogólnokrajowym. Diamenty FORBESA wręczane na podstawie zestawienia najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. Analitycy i eksperci wycenili firmy stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową i dochodową. 

Historia firmy sięga początku lat 90., kiedy pod nazwą Toolmex Polmach rozpoczęła działalność w branży dostaw rozwiązań intralogistycznych – oferowania wózków nowych i używanych, ich pełnego serwisowania oraz dostaw części zamiennych. Wraz z rozwojem polskiej gospodarki nastąpił dynamiczny rozwój firmy, czego ukoronowaniem było nawiązanie w 1998 r. współpracy z koncernem Hyundai, obejmującej dystrybucję wózków widłowych. Toolmex Truck uzyskał wyłączność na terenie Polski.

Współpraca okazała się punktem zwrotnym w rozwoju firmy Toolmex Truck, która w ciągu kilku lat stała się liczącym podmiotem w dostawach rozwiązań intralogistycznych, ze wzrostem sprzedaży na poziomie od 20 do 30 procent. Od 2005 r. firmie przyznawana jest regularnie przez koncern Hyundai nagroda Dealera Roku za najlepsze wyniki spośród wszystkich przedstawicieli w Europie.
W 2004 r. firma Toolmex Truck nawiązuje współpracę z chińską firmą Hangcha – wiodącym producentem wózków widłowych w Chinach, dzięki czemu może oferować nowe wózki widłowe wszystkim klientom, dla których aspekt ekonomiczny jest kluczowym elementem przy wyborze maszyny.

Jedną z najważniejszych zalet koncernu Hyundai jest bez wątpienia jego szacunek dla opinii płynących z rynku oraz determinacja w dążeniu do zaspokajania oczekiwań klientów. Ta skuteczna strategia firmy Hyundai jest przenoszona do Toolmex Truck, stąd jednym z atutów firmy jest stałe doskonalenie wszechstronnej oferty w zakresie tzw. customizingu, czyli podejmowanie się rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych i nietypowych problemów w dziedzinie logistyki magazynowej i transportu.

Osiągnięcia firmy Toolmex Truck zostały wie­lokrotnie docenione nagrodami. Firma od lat angażuje się w życie społeczności lokalnej, a wszel­kie wyróżnienia z tego tytułu są dla niej szczególnie ważne. Najcenniejszym jednak dowodem uz­nania są opinie klientów.

Sukces Toolmex Truck stał się możliwy dzięki wytężonej pracy wykwalifikowanego i zaangażowanego zespołu. Dziś firma zatrudnia ponad 150 osób i tworzy nowe miejsca pracy. Plany Toolmex Truck na kolejne lata są ambitne. Firma chce rozszerzyć sieć oddziałów i punktów dealerskich o kilka dodatkowych lokalizacji oraz istotnie zwiększyć udział wózków widłowych marki Hyundai na rynku polskim.

Nagrody i wyróżnienia
• Wehikuł Czasu 2007,
• Gazela Biznesu 2007, 2014, 2015 oraz 2018,
• Diamenty Forbesa 2012 oraz 2018