2 września Gmina Mirów gościła mieszkańców i przyjezdnych na Dożynkach Gminnych. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.

Główna część Dożynek rozpoczęła się o godzinie 14.10, gdy uczestnicy przemaszerowali z kościoła na malowniczy plac dożynkowy. Tam odbyła się uroczysta inauguracja wydarzenia, a następnie emocjonujące obrzędy dożynkowe, oddające hołd rolnikom za ich ciężką pracę na polu. W ciągu dnia publiczność miała okazjęśmiać się podczas występu kabaretu Kałamasz, który zachwycił fanów kultowego serialu „Ranczo”. Muzyka też nie zawiodła – lokalny zespół Radosne Nutki i Kapela ze Skarżyska TakaPaka zagrała tradycyjne melodie ludowe, a koncert zespołu DEJW oraz DJ Deebart dostarczyły dawkę energii i rytmów.

Zakończenie z Defis i Wspaniałym Klimatem

Wieczór należał do muzyki. Wojtek Szumański z zespołem, a także zespół Defis, rozgrzali serca widzów swoimi utworami. To wspaniałe zakończenie dni pełnego kultury, muzyki i rozrywki, które na stałe wpisuje się w kalendarz imprez gminy Mirów. To wydarzenie promuje lokalne tradycje i kulturę, a także stanowi okazję do radosnego świętowania plonów ziemi.

Poniżej publikujemy relacje z tego wydarzenia: