W zawodach udział wzięły cztery drużyny: UKS Spartakus, CBS Szydłowiec, Profel, oraz ,,Amatorzy” Kielce.

Na szczególną uwagę zasługuje uczestnictwo zawodników CBS i Prtofela, którzy są związani z historią Szydłowieckich Piątek Piłkarskich, w których od początku powstania Adrian Lisak grał, będąc zawodnikiem legendarnej drużyny Centertel, a od 1997 roku Combo.

Z inicjatywy Macieja Kapturskiego oraz zawodników drużyny Combo, cyklicznie przez siedem lat, turniej pamięci Adriana jest kontynuacją tradycji rozgrywania piłki nożnej na małych przestrzeniach. Zachęca młodzież regionu Szydłowieckiego do uprawiania piłki nożnej w wydaniu amatorskim. Działalność Adriana Lisaka zamiłowanego w harcerstwie wychowawcy, nauczyciela młodzieży, inicjatora wielu imprez o charakterze sportowym, pozostanie w pamięci jego kolegów i przyjaciół, z którymi działał w Stowarzyszeniu ,,Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej”, grywał na Szydłowieckich boiskach, pracował w Publicznym Gimnazjum w Orońsku.

Na turnieju obecna była rodzina Adriana, która dopingowała zawodników podczas sportowej rywalizacji.

Puchary i nagrody wręczyli organizatorzy zawodów, prezes Wspólnoty Pani Marzena Gil oraz wiceprezes Maciej Kapturski.

Zwycięzcą turnieju została drużyna CBS Szydłowiec przed drużyną Profela, III miejsce wywalczyli chłopcy z UKS Spartakus ,a IV Amatorzy Kielce. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Maciej Kołodziejski z zespołu UKS Spartakus, najstarszym Henryk Szklarski z Profela. Po zawodach wszyscy uczestnicy turnieju spotkali się przy grillowanej kiełbasce.

FOTOREPORTAŻ Z TURNIEJU DOSTĘPNY NA FACEBOOKU PORTALU NASZ SZYDŁOWIEC