Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom wielu wydarzeń. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że organizowany od czterech lat Festival „BODY” w Szydłowcu nie odbędzie się w ogóle.

Zniesienie kolejnych obostrzeń spowodowało, że Festival „BODY” w okrojonej wersji, ale odbędzie się.

W niedzielę wieczorem na facebooku o szczegółach tegorocznego Festivalu poinformowali organizatorzy czyli Fundacja Strefa JP2. W zorganizowanej konferencji prasowej udział wzięli: Przemysław Duda – prezes Fundacji Strefa JP2, Weronika Kijas – koordynator spotkania, Ada Kopycka – koordynator wolontariuszy oraz Patryk Czerwiak – liturgia spotkania.

Festival „BODY” odbędzie się w Szydłowcu jak już wspomnieliśmy po raz czwarty. Jest to modlitewne spotkanie z udziałem głównie ludzi młodych, ale oczywiście nie tylko. Każdego roku zyskiwało na popularności, pojawiali się przeróżni goście m.in aktorka Małgorzata Kożuchowska, zespół iGramy z Pokusą, czy biskup radomski Piotr Turzyński.

Barwne wydarzenie przyciągające wiele osób w tym roku odbędzie się w wersji okrojonej. Główne elementy przeniesione zostały do fary św. Zygmunta w Szydłowcu, a całość będzie transmitowana w internecie.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 19.30. Najpierw adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, chwila z Janem Pawłem II i Apel Jasnogórski.

Gościem specjalnym tegorocznego Festivalu „BODY” będzie Tomasz Nowak, przeor dominikanów w Łodzi oraz tradycyjnie biskup Piotr Turzyński.

Hasłem tegorocznego spotkania w Boże Ciało jest „Daję słowo”.

Poniżej przypominamy to co działo się w ubiegłym roku: