Nagradzany w Polsce i na świecie film Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” już od 21 października w trasie z projektem Polska Światłoczuła.

Bezpłatne projekcje filmów i spotkania z twórcami odbędą się tym razem w miejscowościach centralnej Polski. Do Szydłowca kino zawita we wtorek 24 października.

Film „Ostatnia rodzina” to triumfator i zdobywca Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2016r. Znakomity scenariusz historii opartej na faktach, podparty grą wybitnych aktorów i wyśmienitymi zdjęciami. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Dawid Ogrodnika, Aleksandrę Konieczną, czy Andrzeja Chyrę.

Fabuła poświęcona jest życiu i twórczości rodziny Beksińskich. Historia Zdzisława – cenionego malarza – i jego syna nacechowana jest serią dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, a fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia podejmują walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Projekcja filmu we wtorek 24 października o godzinie 18:00 w Szydłowieckim Centrum Kultury ZAMEK. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z aktorką Agnieszką Michalską, która wcieliła się w rolę narzeczonej Tomasza Beksińskiego. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

Partnerami spotkania w Szydłowcu są – Szydłowieckie Centrum Kultury  – Zamek oraz Sala Bankietowa LODOWNIA