28 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, odbył się finał akcji KOMÓRKOMANIA, czyli dzień rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Akcji patronuje fundacja DKMS.
Celem projektu było propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego wśród społeczności szkolnej oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy udało się zarejestrować 11 potencjalnych dawców spośród uczniów, jak i rodziców oraz osób z terenu Szydłowca.

Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na rejestrację zapraszamy na stronę fundacji https://www.dkms.pl/pl. Nigdy nie jest za późno na słuszną decyzję!

Agnieszka Kamińska (organizator akcji w szkole) dziękuje wspaniałym wolontariuszom za poświęcony czas i profesjonalne podejście do pracy podczas procedury rejestracji.

Wyróżnieni uczniowie to:

z klasy 1a: Martyna Olszewska ;

z klasy 1b: Kinga Bednarczyk, Joanna Dworak, Julia Jaworska ;

z klasy 2a: Julia Lesiak, Natalia Palmowska, Anna Pikiel ;

z klasy 2b: Bartosz Karaś, Kacper Mamla oraz absolwentka: Patrycja Mamla.

Podziękowania skierowane zostały również do Pani Małgorzaty Dygas, nauczycielki biologii za przeprowadzenie zajęć warsztatowych wśród uczniów klas drugich na temat nowotworów.

Na koniec największe podziękowania dla tych, którzy zdecydowali się zarejestrować jako potencjalni dawcy oraz wesprzeć fundację DKMS materialnie. Są to: Bartosz Karaś, Kacper Mamla, Natalia Palmowska, Paweł Krupa, Julia Florczyk, Weronika Kloczkowska, Weronika Kowalska, Jakub Grzęda, Julia Lesiak, Ernest Bąk, Ewa Bąk.

Następna akcja #Komórkomania ma być zorganizowana na szerszą skalę w Szydłowcu. Portal „Nasz Szydłowiec” już dziś zgłasza swoją gotowość do wsparcia medialnego tej ważnej akcji!