Grudzień zbliża się wielkimi krokami i normalnie większość firm planowałaby obecnie coroczną imprezę świąteczną dla swoich pracowników…

Organizacja spotkań świątecznych w dobie pandemii nie jest oczywista, a ma na to wpływ nierozerwalnie zagwarantowanie bezpiecznej obsługi i miejsca. Co można zaproponować Klientom i pracownikom, w tym niesprzyjającym czasie? Czy organizować?

Wiele firm zapewne jeszcze nie zdecydowało, czy dojdzie do świątecznych spotkań pracowników. Otóż zapewne wykluczone zostaną duże bankiety, co przy obecnej sytuacji i obostrzeniach jest zrozumiałe. O tyle część firm może zdecydować o spotkaniach działów np. w kilkuosobowych grupach.

W latach poprzednich zdecydowana większość firm decydowała o spotkaniach na zewnątrz, wynajmując na wyłączność sale w centrach szkoleniowo-konferencyjnych lub restauracjach. Cała świąteczna otoczka, na którą składał się catering z tradycyjnymi przysmakami i przekąskami, podziękowania dla zespołu, podsumowanie ubiegłego roku, podzielenie się najważniejszymi sprawami z życia firmy czy integracyjne warsztaty z elementami świątecznymi – to standardowe elementy takiego spotkania.

W tym roku jednak pandemia zdecydowanie wpłynęła na możliwość organizacji tego typu spotkań i mocno je ograniczyła. Jednocześnie wiele firm nie chce całkowicie rezygnować ze spotkań świątecznych, bowiem jest to ważny element integrujący i motywujący zespół. Co więcej, przy obecnej intensywności pracy zdalnej, braku bezpośredniego kontaktu z pracownikami miałoby pozytywne znaczenie spotkanie w pełnym gronie, by pobudzić ducha zespołu. Jednakże kluczowe pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom.

Czy więc jest tu jakaś alternatywa?

W Green Business Center w Warszawie, centrum szkoleniowo-konferencyjnym, przygotowano świąteczne pakiety dla Klientów, którzy planują spotkania w kameralnym gronie. Sale szkoleniowo-konferencyjne mają zróżnicowaną powierzchnię, z możliwością elastycznej aranżacji. Celem w trakcie przygotowania pakietów świątecznych było, żeby spotkania świąteczne były, zarówno bezpieczne dla wszystkich uczestników, jak i smaczne oraz zapamiętane. Przygotowano ofertę spotkań, gdzie w standardowym pakiecie jest zaproponowany wynajem sal (powierzchnia dostosowana do liczby Uczestników) i catering, z zachowaniem reżimu sanitarnego, z jednoczesnym ciekawym wystrojem dekoracji świątecznych. Nie bez znaczenia dla Uczestników spotkań B2B jest przyjazna atmosfera.

Atrakcyjne propozycje pakietów świątecznych…

W Green Business Center zadbano o możliwość wyboru 1 z 6 pakietów świątecznych, w zależności od wielkości grupy i czasu trwania spotkania. Oprócz menu świątecznego Uczestnicy będą mieli do dyspozycji bufet kawowy (kawa, zimowe herbaty, imbirowe dodatki i gorąca czekolada bez limitu) oraz domowe, świąteczne wypieki. Ponadto wynajem sal przewiduje, zarówno standardowe wyposażenie, jak i możliwość przygotowania sal w formie chill room z kanapami lub pufami w nieformalnej atmosferze.

Ponadto standardowy pakiet usług (sala konferencyjna + catering) można rozszerzyć o dodatkowe usługi m.in. obsługę logistyczną spotkania hybrydowego (połączenie się na żywo z Klientami lub pracownikami, którzy nie mieli możliwości udziału w bezpośrednim spotkaniu) i wspólne skonsumowanie świątecznych wypieków oraz rozmowy online. Innym wariantem jest propozycja dla Organizatorów, by zaprosili Uczestników do warsztatach online związanych z np. z degustacją wina (dla każdego Uczestnika na sali szkoleniowej przygotowany jest pakiet degustacyjny) lub innych atrakcji świątecznych. Dodatkowo, w ofercie przewidziana jest organizacja upominków firmowych lub koszy świątecznych. To tylko przykłady i propozycje organizacji, a możliwości wyboru odpowiednich atrakcji świątecznych dostosowanych do grupy jest wiele, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na wizerunek firmy i motywuje pracowników do dalszej pracy.

W Green Business Center zaoferowano kompleksowe usługi. Aby zachować bezpieczną odległość sale zostaną zaaranżowane przy zachowaniu odpowiednich odległości między Uczestnikami. Po świątecznym poczęstunku, lampce wina, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa Uczestnicy mogą w swoim gronie porozmawiać o nadchodzącym Nowym Roku i planach z nim związanych.

Dlaczego warto zorganizować świąteczne spotkania?

Przede wszystkim chodzi tu o relacje z pracownikami lub Klientami. Pracownicy czekają na ten moment w roku, kiedy mogą wspólnie spotkać się w nieformalnej atmosferze i poczuć, że są częścią zespołu, tym samym czują się doceniani, integrują się.