Budowa placu zabaw, zakup i montaż lamp solarnych oraz wiaty przystankowej i luster drogowych – to główne zadania Gminy Orońsko, na które udało się pozyskać wsparcie finansowe w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2022” – „Mazowsze dla sołectw 2022”.

Gmina Orońsko poinformowała o zrealizowaniu zadań finansowanych z programu „Mazowsze dla sołectw 2022”

Przypominamy, że w minionym czasie, po raz kolejny gmina złożyła wnioski o przyznanie dofinansowania ze środków własnych Samorządu Województwa Mazowieckiego i uzyskała, na każde z powyższych zadań, wsparcie w wysokości 10 000 zł.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw jest inicjatywą, która ma na celu zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnych poprzez udzielanie wsparcia finansowego dla Gmin na realizację zadań sołeckich.

W ramach tegorocznej edycji „Mazowsze dla sołectw 2022” Gmina Orońsko otrzymała dofinansowanie na realizację następujących zadań:

  • Budowa placu zabaw w sołectwie Dobrut,
  • Zakup i montaż lamp solarnych wraz ze słupami i fundamentami dla sołectwa Helenów,
  • Zakup i montaż wiaty przystankowej oraz luster drogowych dla sołectwa Chronówek.

Dofinansowanie w ramach „Mazowsze dla sołectw 2022” w naszym powiecie zostało również przyznane gmine Szydłowiec, gmine Chlewiska, gmine Jastrząb. O realizacji zadań tych gmin nie mamy jeszcze informacj.

Info i foto: Urząd Gminy w Orońsku