Był to już drugi „Quiz Wyzwanie” organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską w Szydłowcu. Pierwszy odbył się w styczniu 2018 roku.

Imprezę poprowadzili radni Młodzieżowej Rady Miejskiej: Albert Siuda i Michał Mróz. Zanim jednak rozpoczęła się zabawa w pytania młodzieżowi radni złożyli życzenia Markowi Plewie, który tego dnia obchodził urodziny. Przygotowali dla niego tort, a sam jubilat nie krył zaskoczenia.

Następnie wręczono nagrody dla uczestników konkursu fotograficznego „Szydłowiec nieoczywisty” organizowanego przez Młodzieżową Radę Miejską.

W drugiej edycji quizu wystartowało osiem drużyn, które wzięły udział w trzech rundach, każda o innej tematyce. W pierwszej pytania dotyczyły Szydłowca, w drugiej wiedzy o Polsce, a w trzeciej pytania z wiedzy ogólnej. Każda runda okraszona była pytaniami związanymi ze 100-leciem niepodległości Polski. Czwarta runda to zabawa w kalambury, drużyna która pierwsza zgłosiła się do odpowiedzi otrzymywała głos, za każde odgadnięte hasło organizatorzy przyznawali punkt. Finał polegał na ułożeniu historyjki, do podanego tematu.

Po rozegraniu wszystkich rund okazało się, że kolejność przedstawia się następująco:

1 miejsce drużyna „Nie denerwuj się” w składzie: Łukasz Szcześniak, Arkadiusz Sokołowski i Michał Kwiatek

2 miejsce drużyna „Chłopaki z baraków” w składzie: Mateusz Jodła i Łukasz Zimnicki

3 miejsce drużyna „WOŚP Szydłowiec” w składzie: Magdalena Nowacka, Igor Olesiński i Marcin Banaszczyk

4 miejsce drużyna „Drużyna Oli” w składzie: Aleksandra Nowacka, Artur Ludew i Krzysztof Ubysz.

Drużyny z miejsc 1 i 3 swoje wygrane przekazały na licytacje podczas zbliżającego się 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Piękny gest 🙂 

Poniżej nasze video i fotoreportaż do których serdecznie zapraszamy.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2263468083681334&type=1&l=2bfeed6d68