Podczas tegorocznego II Zlotu Caravaningowego w Szydłowcu stacjonowało ponad 70 załóg, które zatrzymały się nad zalewem.

14 sierpnia uczestników powitali Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, którym organizatorzy dziękowali za miłe przyjęcie. To już drugi zlot kamperów w Szydłowcu, a pierwszy funkcjonowania nad szydłowieckim zalewem kamperparku, który został bardzo pozytywnie oceniony przez bezpośrednio zainteresowanych.

Pierwszy dzień to przede wszystkim integracja. Wieczorem na plaży rozpalono ognisko, a na molo odbywała się zabawa pod gwiazdami, którą gościom zorganizowali seniorzy ze Stowarzyszenia „Spokojna Jesień Życia”.

15 sierpnia przedstawiciele CamperTeam wzięli udział w uroczystościach z okazji 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. O godzinie 19:00 nad zalewem swój koncert rozpoczął Krzysztof KIS, który przez kolejne trzy godziny serwował zgromadzonym największe hity z polski i zagranicy.

To była również okazja do wręczenia medali „Przyjaciel Stowarzyszenia Cafe Jazz” i podziękowań dla wolontariuszy, którzy od lat wspierają organizację zlotów caravaningowych.

16 sierpnia z samego rana uczestnicy zlotu wyruszyli na wycieczkę do rezerwatu „Skałki” pod Niekłaniem. O godzinie 19:00 na dziedzińcu szydłowieckiego zamku odbył się koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

17 sierpnia, „kamperowcy” wyruszyli na zwiedzanie Szydłowca i na spotkanie z balladą na zamkowym dziedzińcu. Tym razem dla zgromadzonej publiczności wystąpił Andrzej Sikorowski i przyjaciele.

Wydarzenie II Zamkowe Spotkania z Balladą i Zlot Caravaningowy 2023 odbył się pod patronatem Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Szydłowiec, Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek, Cafe Jazz Festival oraz Camper Team.

Info: Urząd Miasta w Szydłowcu

Poniżej prezentujemy wideo i foto  relację z wydarzeń, które zrealizowała redakcja Nasz Szydłowiec