Wybory Samorządowe już 21 października! W powiecie szydłowieckim wyborcy będą mogli oddać cztery głosy. Na burmistrza lub wójta, na radnego miejskiego lub gminnego, na radego powiatowego i na radnego sejmiku województwa.

W lokalu wyborczym otrzymamy cztery lub trzy karty do głosowania – na każdej można oddać głos tylko na jedną osobę. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Wszystkie karty do głosowania będą koloru białego, przy czym nazwiska kandydatów będą wydrukowane na kolorowym tle.

Na karcie koloru szarego znajdziemy nazwiska kandydatów w wyborach do rady miejskiej lub gminnej, na karcie koloru żółtego w wyborach do rady powiatu, na niebieskich kartach w wyborach do sejmiku, natomiast na kartach koloru różowego nazwiska kandydatów na burmistrza lub wójta. 

W gminach powiatu szydłowieckiego (wszystkie liczą do 20 tysięcy mieszkańców) wybieramy 15 radnych miejskich i gminnych, podobnie jest w przypadku Rady Powiatu.

Głosować mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia i są zameldowane na obszarze w którym chcą głosować, lub takie które zamieszkują obszar (zameldowane są gdzieś indzie), ale wcześniej złożyły stosowny wniosek.

Głosujemy stawiając przy nazwisku konkretnego kandydata znak „x”. Znak „x” rozumie się jako dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Zapraszamy do udziału w wyborach samorządowych 21 października!