Praktycznie w każdej dziedzinie przeróżne instytucje czy prywatne podmioty oferują swoje usługi. I tak mamy w naszym mieście możliwość posłania dzieci na zajęcia: muzyczne, plastyczne, sportowe, taneczne, językowe. W pobliżu Szydłowca można również nauczyć się jeździć konno. Jak widać nie jest w tej naszej okolicy wcale tak najgorzej.

W tym sporym wyborze należy oczywiście pamiętać, żeby nie przesadzić. Często bywa tak, że rodzic chcąc jak najlepiej dla swojego dziecka posyła go na niezliczoną ilość zajęć pozalekcyjnych. Eksperci twierdzą, że ograniczenie zajęć dodatkowych do dwóch tygodniowo jest najlepsze dla dzieciaków, ponieważ zapewnia to czas na naukę, odpoczynek i zabawę z najbliższymi.

Wiadomo, że dzieci szybko się zapalają i równie szybko rezygnują. Trzeba zatem pamiętać o właściwym doborze zajęć dodatkowych. Ważna jest obserwacja swojego dziecka, gdy ma braki w nauce warto posłać go na dodatkowego zajęcia np. z języka angielskiego, gdy jednak zauważamy jakieś talenty artystyczne może warto pójść w tym kierunku? Jedno jest pewne bez problemu wszystko znajdziemy w Szydłowcu i w najbliższych okolicach. 

W tym całym zawirowaniu przy wyborze zajęć dodatkowych , nie zapominajmy, że musi być również czas na beztroską nudę. Ona także może być pozytywna 🙂

Pedagog