Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Danuta Gnat, która powitała bardzo serdecznie uczniów, nauczycieli i obecnych rodziców życząc wszystkim, aby ten cudowny czas Bożego Narodzenia był pełen błogosławieństwa Bożej Dzieciny wypełniony spokojem, radością i miłością wśród rodziny, bliskich i znajomych.

Na scenie wystąpili nasi najmłodsi artyści, uczniowie z klasy I c i III a w przedstawieniu jasełkowym, przygotowanym pod kierunkiem pani Renaty Jaraszek , Justyny Świercz i Iwony Rzęsy przy współpracy innych nauczycieli. Dzieciątko, Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, aniołowie po raz kolejny przeżywali cud narodzin Jezusa – człowieka w ubogiej stajni na sianie. Jasełka obejrzała nie tylko społeczność szkolna. Gościliśmy również dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Tęczowego Misia w Szydłowcu wraz z wychowawczynią.

Słowo mówione przeplatane było przepięknymi kolędami i pastorałkami śpiewanymi także po góralsku. Małym aktorom należą się słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko. Piękna świąteczna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Występ bardzo się uczniom podobał. Występujące dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Info: Dorota Suligowska

jaselkasobieski1