Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił, że w 2020 roku ruszy Budżet Obywatelski Mazowsza, do którego będzie można zgłosić swój projekt, a mieszkańcy będą wybierali, który okaże się najlepszy i najciekawszy.

Szydłowiec również będzie miał swój projekt na który będzie można głosować. Zgłoszona została organizacja „Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego – Rock Na Zamku”. Festiwal mający na celu uczcić pamięć lidera zespołu Azyl P., organizowany był już wielokrotnie i był bardzo dobrze odbierany przez rockową publiczność.

Projekt nad którym kilka tygodni pracował Zespół ds. Turystyki działający przy burmistrzowi Szydłowca, został zweryfikowany pozytywnie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Łączna wartość projektu to ponad 145 tysięcy złotych. Sam festiwal oprócz tego, że ma być szansą dla młodych zespołów rockowych, będzie również okazją do zobaczenia na szydłowieckiej scenie topowego zespołu polskiego pokroju zespołów takich jak Bajm czy Lady Pank (to zostanie ustalone po ewentualnym zwycięstwie).

Jeżeli chodzi o zwycięstwo, to wszystko będzie zależało od głosujących, mieszkańców Szydłowca, powiatu szydłowieckiego i okolic. Głosowanie ma wystartować 26 października 2020, o czym z pewnością Was poinformujemy.