Spotkanie zostało zorganizowane przez koło Platformy Obywatelskiej w Szydłowcu oraz koło Platformy Północ-Radom , taką informację dostałem od Edyty Jedlińskiej.

Debata składała się z trzech części: pytania od organizatorów (prowadziła Agnieszka Sobutka – Klepaczewska), pytania od kandydatów do konkurentów (prowadziła Edyta Jedlińska) oraz pytania od publiczności (prowadził Sławomir Nojek).

Pytania były dość różne od „jak oceniają Panowie sytuacje w Szydłowcu?”, „co zrobicie konkretnego dla Szydłowca”, proszeni byli o to by zareklamowali swoje kandydatury wyborcom.

Andrzej Łuczycki mówił: „Szydłowiec to czarna plama na mapie kraju jeżeli chodzi o bezrobocie, kiedy słyszymy o waszym mieście ogarnia nas jakaś niebywała niemoc i tak już od wielu lat. Mam wrażenie, że przyzwyczailiśmy się do takiego obrotu spraw…”, „…jeżeli chodzi o zwalczanie bezrobocia musimy wprowadzić szereg ułatwień dla przedsiębiorców i inwestorów” , „…miasto musi przygotować grunty pod inwestycję…”.

Wojciech Skurkiewicz mówił: „…przyszłość okręgu radomskiego jest bardzo dobra. Bezrobocie jednak to jest jakiś dramat, musi być wprowadzona bezpośrednia pomoc rządowa, ponieważ samorządy ewidentnie sobie nie radzą…” „…trudną sprawą jest odwlekanie w czasie budowy drogi, która ma iść przez Szydłowiec, rozmawiałem jakiś czas temu z burmistrzem Jarzyńskim, On również nad tym ubolewa…”, „…cieszy renowacja szydłowieckich zabytków, trzeba się jednak postarać aby renowacja szydłowieckiego zamku została wpisana na centralną listę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego…”

Zdzisław Maszkiewicz mówił: „..trzeba zadbać o istniejące już miejsca pracy, nakłonić młodych ludzi do powrotu na szydłowieckie ziemie…”, „…bardzo ważnym punktem powinno być rozbudowanie Profelu, który kiedyś był perłą jeżeli chodzi o zatrudnienia…”

Wojciech Skurkiewicz dalej mówił: „…trzeba stwarzać możliwości dla inwestorów, trzeba dawać ludziom nadzieję na lepsze jutro…” „…mam wrażenie, że droga krajowa nr 7 jeżeli powstanie będzie dla miasta bardzo ważna…”

Zdzisław Maszkiewicz: „…Lucyna Wiśniewska będzie chciała wrócić do polityki prorodzinnej, wprowadzi bony rodzinnej w kwocie 250 zł na każde dziecko miesięcznie…” „…jako lekarz skróci drogę od lekarza rodzinnego do specjalisty…”

Andrzej Łuczycki: ” …trzeba dążyć do tego by Kielce oraz Radom były w jednym województwie…”, „…w Szydłowcu trzeba postawić na turystykę z prawdziwego zdarzenia, bo Szydłowiec to perła, ale niestety zapomniana, te potężne środki które dostaliście muszą pomóc wypromować to miasto…”

Na debacie nie było tłumów, raczej byli to zwolennicy Platformy Obywatelskiej, choć nie ma się co dziwić skoro to koło tej partii organizowało debatę. Mimo wszystko na takich spotkaniach powinno być więcej mieszkańców, którzy 9 października udadzą się na wybory.

Niektórzy z nich przyszli z konkretnymi problemami, jak jedna Pani która poruszyła problem budowy wokół jej posesji super marketów, stacji paliwowo – gazowych, budowa nowej drogi i bardzo wąski problem. Ubolewała nad tym, że włodarze miasta nie biorą pod uwagę ich zdania. Andrzej Łuczycki obiecał pomóc na tyle ile się da w tym problemie. Na spotkaniu obecny był Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, który odpowiedział tej Pani na zarzuty, twierdząc że samorząd powiatowy był przeciwny tym inwestycjom. Zabrał również głos na temat utrzymania prokuratury w Szydłowcu.

Debata zakończyła się chwilę po godzinie 19, przerwana przez spieszących się w inne miejsca kandydatów. Czy debata miała jakiś sens, okaże się dopiero po wyborach.