Kino w Szydłowcu do końca 2020 roku? Jak wynika z planów przewidywane zakończenie prac to koniec listopada 2020 roku.

Z tego co wiemy sala kinowa jest na etapie przygotowywania jej do rozpoczęcia prac. Kiedy dokładnie rozpoczną się konkretne prace na terenie Kina „Górnik” nie wiemy, ale jeżeli projekt ma zostać zakończony pod koniec roku wykonawca powinien pojawić się tam całkiem niedługo.

Kino „Górnik” zostanie zmodernizowane w ramach zadania budżetowego „Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem, rzeką Korzeniówką oraz modernizację kina Górnik”. Całkowita wartość całego projektu to 6,6 miliona złotych, kwota dofinansowania to ponad 3,6 miliona złotych.

Zakończenie prac modernizacyjnych do końca listopada 2020 roku byłoby prawdopodobnie potwierdzeniem słów burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, który w maju 2017 roku mówił podczas konferencji prasowej, że prawdopodobnie już w 2020 roku mieszkańcy Szydłowca będą mogli obejrzeć w kinie pierwszy film.

Kino „Górnik” to nie tylko kino, ponieważ projekt obejmuje również remont pomieszczeń użytkowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szydłowcu. Sala kinowa będzie salą wielofunkcyjną wykorzystywaną do organizacji wielu imprez kulturalnych, koncertów, spektakli itp.

Sala kinowa w zmodernizowanym kinie „Górnik” będzie miała ponad 180m2 przestrzeni. Zamontowanych będzie 130 miejsc siedzących.

Zmodernizowana będzie również elewacja zewnętrzna.

Jaki film obejrzymy jako pierwszy w wyremontowanym kinie nie wiadomo. Ważne jest jednak to, że po latach nieobecności do Szydłowca wróci sala kinowa, która od wielu latu żyła we wspomnieniach tych, którzy kino w naszym mieście pamiętali, a także w marzeniach tych, którzy kina w Szydłowcu nie mogą się doczekać.

Poniżej kilka grafik obrazujących jak kino „Górnik” będzie wyglądało po zakończeniu projektu:

kinogornik3

kinogornik2

Tak budynek Kina „Górnik” wygląda dziś: