Uroczystość otwarcia Turnieju uświetnił swą obecnością Radca Ambasady Japoni – Pan Hiroshi Matsumoto, Poseł na Sejm RP – Pan Dariusz Dziadzio oraz v-ce Prezydent Miasta Rzeszowa – Pan Stanisław Sienko.

Zawodnicy rywalizowali w formule Kumite w kategoriach Junior oraz Senior, a stojące na wysokim poziomie walki odbywały się na dwóch matach równocześnie. I tym razem młodzi zawodnicy z Szydłowca pokazali się z dobrej strony zdobywając cenne doświadczenia i potwierdzając przynależność do czołówki zawodniczej swoich kategorii wiekowo-wagowych, choć jak to w sporcie bywa, nie wszystkim udało się zająć miejsce na podium.

Szczególne gratulacje należą się naszym zawodniczkom, które po serii zaciętych walk uplasowały się w ścisłej czołówce swych kategorii zdobywając cenne trofea : Sylwia Szymkiewicz – II miejsce oraz Aleksandra Czaja – III miejsce. 

To kolejny znaczący sukces szydłowieckich karateków. Warto przypomnieć, że zawodnicy MUSHIN Honbu Dojo Szydłowiec, w okresie ostatnich 4 lat zdobyli łącznie 73 medale licząc jedynie turnieje rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, startując w kraju i zagranicą.

Start naszej reprezentacji w Międzynarodowym Turniej w Rzeszowie możliwy był dzięki wsparciu Pani Edyty WIETRAK z Lipienic która użyczyła samochodu, za co serdecznie dziękujemy.