Z zaproszonych na spotkanie mediów lokalnych i regionalnych przybyli przedstawiciele redakcji: Radio Rekord, Zebrra.TV, Tygodnik Szydłowiecki, Echo Dnia Radomskie, Co Słychać w Szydłowcu?, oraz portalu Nasz Szydłowiec. 

Spotkanie z przedstawicielami szydłowieckiego samorządu trwało blisko 90 minut i poruszono na nim wiele ważnych tematów. 

Pojawił się m.in temat turystyki w Szydłowcu i tego jakie pomysły ma szydłowiecka władza na promowanie Szydłowca i poprawienie dostępności turystycznej. 

Burmistrz Artur Ludew opowiadał o planowanych inwestycjach w zakresie turystyki, o deptaku który ma łączyć część rekreacyjną z historyczną, o próbowach zmniejsza ruchu samochodowego na Rynku Wielkim oraz o rozmowach z przedsiębiorcami na ten temat. Dziennikarze usłyszeli o projekcie dotyczącym utworzenia grupy przewodników po Szydłowcu, a także o uruchomieniu akcji „Jak smakuje Szydłowiec”, która rusza już w szydłowieckich restauracjach. Odpowiedział również na pytania dotyczące wykorzystania turystycznego „Indiańskiej Drogi” czyli szydłowieckiego odcinka drogi S7, a także na pytanie dotyczącego tego kto będzie kontrolował kierowców na Rynku Wielkim? 

Na te i inne pytania odpowiedź otrzymacie w naszym fragmencie dotyczącym turystki w Szydłowcu: 

TUTAJ