W niedzielę 15 maja w Płocku odbył się jeden z etapów turnieju piłkarskiego Sokoliki Cup. Był to turniej eliminacyjny do finałów, które zostaną rozegrane na stadionie Legii Warszawa 12 czerwca 2022 roku.

Do gry w barwach Wisły Płock podczas Sokoliki Cup zaproszony został Maksym Malmon zawodnik szydłowieckiej Furman Football Academy, zawodnik z rocznika 2013.

Maksym to kolejny zawodnik FFA Szydłowiec, który został zaproszony przez Wisłę Płock do udziału w turnieju wraz z zawodnikami na co dzień trenującymi w Płocku. Jako pierwsi szlaki przecierali kilkanaście dni temu Wiktor Penkalski i Mikołaj Malmon (starszy brat Maksyma).

Jednym z elementów umowy pomiędzy akademią, a ekstraklasowym klubem jest to, że nasi zawodnicy będą zapraszani na treningi i turnieje i tak się dzieje.

Na temat występu Maksyma Malmona podczas turnieju w Płocku porozmawialiśmy z Dominikiem Furmanem, piłkarzem Wisły Płock, patronem FFA Szydłowiec, który obserwował z trybun grę młodego zawodnika z Szydłowca:

Uważnie przyglądałem się Maksymowi podczas turnieju Sokoliki Cup i uważam, że ten chłopak ma to coś, coś co wyróżnia go na tle rówieśników i starszych chłopców. Zawsze, gdy obserwuję zawodników staram się wyłapywać niuanse, a Maksym już dziś w wieku 9 lat ma bardzo dobrze ułożoną lewą nogę. Jest to umiejętność na tzw. „wagę złota”, ponieważ zawodników lewonożnych jest zdecydowanie mniej. Potrafi piłkę przyjąć, podać, wyjść na pozycję, to według mnie najważniejsze umiejętności na tym etapie Jego rozwoju. Obejrzałem dwa spotkania w których wziął udział i z całą pewnością mogę stwierdzić, że Maksym nie będzie obrońcą, tylko kreatywnym zawodnikiem ofensywnym, który potrafi strzelać bramki. Nasz młody zawodnik jeszcze jest nieśmiały, ale od tego są takie wyjazdy, żeby tej śmiałości nabrać, przebywać z zawodnikami z innych miast, sprawdzać się na ich tle i już niebawem będzie miał większą pewność siebie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że jeżeli tylko czas pozwoli będę starał się oglądać zawodników z FFA Szydłowiec, bywać na turniejach i przekazywać im mam nadzieję cenne wskazówki” – powiedział Dominik Furman w telefonicznej rozmowie z portalem „Nasz Szydłowiec”.

Maksym dostał kolejne zaproszenie od Wisły Płock na turniej, który odbędzie się 18 czerwca na stadionie GKS-u Bełchatów. Od sierpnia 2022 roku zacznie cyklicznie jeździć do Płocka i trenować z zawodnikami Wisły Płock.

Zarząd FFA Szydłowiec jest bardzo zadowolony z postawy Maksyma Malmona podczas niedzielnego turnieju. Nasz młody zawodnik zaprezentował się bardzo dobrze, kreując grę i strzelając bramki. O jego dobrej postawie świadczy fakt, że kilkukrotnie wyznaczany jako wykonawca rzutów wolnych, a jeden z nich zamienił na gola.

Poniżej tylko u nas pierwsze bramki Maksyma Malmona w barwach Wisły Płock, klubu partnerskiego Furman Football Academy.