Przypominamy, że w rewitalizację szydłowieckiej przestrzeni historycznej i kulturalnej zainwestowano 8.599.457,45 zł., w tym środki pochodzące z EFRR to 7.373.449,33 zł., a środki gminy to 1.226.008,12 zł. Efekty wykonanych prac to zrewitalizowany ratusz miejski, kompleksowy remont i modernizacja hotelu „Pod Dębem”, oraz nowo wybudowany obiekt – Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne na ulicy Kolejowej.

Podczas spotkania w ratuszu Burmistrz Andrzej Jarzyński i Prezydium Rady podziękowali Marszałkowi Struzikowi za okazaną życzliwość i wspieranie działań podejmowanych przez samorząd Szydłowca w realizacji projektu kluczowego wręczając pamiątkową statuetkę.

– Żałuję, że nie mogłem być z wami 16 stycznia, ale widzę, doceniam i popieram pozytywne zmiany, jakie zachodzą w Szydłowcu. Cieszę się, że samorząd gminny tak dobrze wykorzystuje możliwości sięgania po unijne pieniądze. Pielęgnujecie dziedzictwo i budujecie lepszą przyszłość. Państwa zaangażowanie nadaje ton pozytywnym zmianom w Szydłowcu, które ja z radością popieram – powiedział Marszałek Adam Struzik.

 

Podczas spotkania rozmawiano o kolejnych etapach realizacji projektu kluczowego. Wiele uwagi poświęcono rewitalizacji zamku oraz utworzeniu w jego salach Pracowni Historii Szydłowca.

Marszałek nie krył podziwu oglądając efekty prac wykonanych przy renowacji szydłowieckiego ratusza, który ma odnowioną elewację zewnętrzną oraz wieżę zaadoptowaną na galerię widokową. Z zadowoleniem zwiedził również kompleksowo wyremontowany i wyposażony budynek hotelu „Pod Dębem”, a także Regionalne Centrum Biblioteczno–Multimedialne, w którym mieścić się będzie Biblioteka Publiczna składająca się z wypożyczalni, czytelni i księgozbioru, a także sala multimedialna i sala konferencyjna.

Marszałek Adam Struzik serdecznie gratulował osiągniętych efektów przy realizacji projektu kluczowego i życzył, aby kolejne etapy zakończone zostały równie pomyślnie.

 

tekst i foto: www.szydlowiec.pl