Na początku wyjaśnijmy definicję hasła „zamiennik” w kontekście urządzeń drukujących. Przyjmujemy, że zamienniki to materiały eksploatacyjne (tonery, tusze, folie, taśmy), które są produktami firmy niezależnej kapitałowo i technologicznie od producenta drukarki (kopiarki, urządzenia wielofunkcyjnego, faxu etc.) z którą produkty te są kompatybilne (!).

Przede wszystkim nie należy wszystkich komaptybilnych produktów wrzucać do jednego worka. Według przyjętej powyżej definicji zamiennikiem będzie zarówno w 100% nowy chiński toner bez żadnych certyfikatów jakościowych, jak i wykonany na markowych komponentach toner bez brandu, jak również i markowy toner o zwiększonej wydajności. Choć blisko 100% takiej produkcji wytwarzana jest w krajach rozwijających się (Chiny, Malezja, Indonezja etc.) to mamy do czynienia z zupelnie innej klasy produktami.

Podobnie sytuacja wygląda z tzw. tonerami regenerowanymi. Czym innym jest regeneracja tzw. „metoda piwniczną” ­ często ograniczająca się wyłącznie do zasypania kasety nowym proszkiem. W tej metodzie często ponownie zasypywana jest kaseta nieoryginalna (i to właśnie tego typu produkty królują na aukcjach internetowych z rekorodowo niskimi cenami). Czym innym zaś jest profesjonalna regeneracja kasety OEM (dosł. producenta oryginalnego wyposażenia) wykonana przez przeszkolone osoby, zawierająca m.in. czyszczenie kasety tonera lub tuszu, zasypanie dedykowanym proszkiem (tonery) lub napełnienie dedykowanym atramentem (tusze), wymiana chipa zliczającego, wymiana listew kasety, wałka światłoczułego etc. To właśnie w tym drugim przypadku możemy mówić o regeneracji w pełnym tego słowa znaczeniu.

Jak zatem stwierdzić czy toner lub tusz, który proponuje nam sklep internetowy lub stacjonarny jest produktem godnym zaufania? Poniżej kilka wskazówek, którymi warto kierować się podczas zakupów alternatywnych tonerów lub tuszów do użytkowanego urządzenia drukującego.

Korzystanie z usług specjalistycznych firm praktycznie niweluje ryzyko zakupu słabego tonera lub tuszu do zera. Dlaczego? Tego typu firmy z powodu specjalizacji muszą korzystać wyłącznie ze sprawdzonych dostawców, bo to jakość sprzedawanych tonerów i tuszów określa byt takich przedsiębiorstw (i nie dotyczy to tylko branży materiałów eksploatacyjnych, ale dosłownie każdej branży). Nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż produktów stale reklamowanych (np. z powodu słabego wydruku, sypania proszku, etc.) bo konkurencja szybko podchwyciłaby te potknięcia. W tego typu przypadku firma o wąskiej specjalizacji nie ma mozliwości nadrobienia gorszego wyniku innymi produktami lub usługami. Wyspecjalizowane firmy z tonerami i tuszami górują nad marketami elektronicznymi, hurtowniami i sklepami ogólnobiurowymi czy ogólnymi sklepami i serwisami komputerowymi również pod względem ilości asortymentu, obsługą posprzedażą, a nawet ceną.

 

Jedyną specjalistyczną firmą w branży materiałów eksploatacyjnych w Szydłowcu jest BIZNESTONER, której Biuro Handlowe mieści się na Rynku Wielkim 10.

Unikanie podejrzanie niskich cen. Nie ma cudów – toner kosztujący 10­20 zł, w przypadku gdy jego oryginalny odpowiednik kosztuje 250 zł nie może być bezpieczny dla drukarki. Z pewnością w takim przypadku mamy do czynienia z wielokrotnie zasypywaną kasetą zamiennika. Tego typu oferty zalewają internetowe serwisy aukcyjne typu Allegro. Pamiętajmy, alternatywne materiały eksploatacyjne to duże oszczędności – ale gdy potencjalne oszczędności sięgają 90­95% względem oryginału, powinna nam zapalić się czerwona lampka.

Obsługa posprzedażowa. Z założenia domeną dobrych produktów – dotyczy to każdej gałęzi handlu i usług – jest bardzo dobra obsługa posprzedażowa. Nie inaczej jest jeśli mówimy o tonerach i tuszach. Pytajmy sprzedawcę zatem o długość gwarancji, sposób rozpatrywania ewentualnych reklamacji (bo reklamacje zdarzają się także przy oryginalnych materiałach eksploatacyjnych), doradztwo w kwestiach technicznych i możliwości udzielania porad także po zakupie. Jeśli wszelkie odpowiedzi będą dla Państwa satysfakcjonujące – to prawdopodobieństwo nieudanego zakupu spada.

Certyfikaty środowiskowe, jakościowe i wydajnościowe są również istotnym elementem oceny konkretnych materiałów eksploatacyjnych. Na pewno nie zaszkodzi zapytać sprzedawcę jakie normy spełniają oferowane tonery i tusze oraz jakie świadectwa przyznano tym produktom.

Bogata oferta sprawdzonych materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kopiarek dostępna jest w Biurze Handlowym BIZNESTONER w Szydłowcu, Rynek Wielki 10. W ofercie firmy można znaleźć zarówno wysokiej jakości alternatywne materiały eksploatacyjne (również polskiej produkcji), jak również oryginalne tonery i tusze. BIZNESTONER służy fachowym doradztwem na każdym etapie współpracy.

Filozofią przedsiębiorstwa jest realne obniżenie kosztów wydruków dla każdego klienta – indywidualnego, biznesowego czy instytucjonalnego. W dłuższej perspektywie nie da się tego osiagnąć bez produktów najwyższej jakości. Również dlatego uruchomiliśmy niedawno dział wynajmu i dzierżawy drukarek – przede wszystkim z myślą o obsługiwanych firmach, szkołach i urzędach.

Warto dodać, że BIZNESTONER oferuje darmowy i niezobowiązujący audyt w firmie lub instytucji, mający określić potrzeby i dopasowanie optymalnej propozycji współpracy – w kwestii wyboru odpowiedniej drukarki, wyboru abonamentu dzierżawy drukarki czy doboru odpowiedniego tonera lub tuszu.

PPHU BIZNESTONER

Rynek Wielki 10

26-­500 Szydłowiec

e­mail: biuro@biznestoner.pl

www.biznestoner.pl 

baner 750x300 2

——————————————————————————————————————————————————-

ARTYKUŁ REKLAMOWY W RAMACH PROGRAMU „Łączy Nas Szydłowiec”. TUTAJ możecie zobaczyć moment zawarcia porozumienia, pomiędzy firmą BIZNESTONER, a portalem www.naszszydlowiec.pl

BRAK MOŻLIWOŚCI KOMENTOWANIA ARTYKUŁÓW REKLAMOWYCH