Taki mróz w wielu przypadkach niesie nawet śmierć, na którą narażeni są w szczególności ludzie bezdomni, dlatego trzeba reagować, gdy zobaczymy człowieka leżącego na ławce w te dni bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ niekoniecznie musi być on pd wpływem alkoholu, a nawet jeśli to tym bardziej trzeba mu pomóc.

Ubiegłej nocy mieliśmy w Szydłowcu przypadek, zamarznięcia bezdomnego psa na jednym z osiedli. Jak widać oprócz ludzi tak duży mróz jest niebezpieczny również dla zwierząt, a tych na ulicach Szydłowca jest wiele, czy zostało coś zrobione by pomóc tym zwierzakom jakoś przetrwać zimę? niektórym pewnie pomóc się udało, ale jest jeszcze wiele takich, które noce spędzają na dworze.

Mroźna pogoda powoduje ze za wszelką cenę chcemy się lepiej w domu dogrzać, to również jest niebezpieczne, ponieważ w wielu przypadkach prowadzi do zatrucia tlenkiem węgla, albo do pożarów. Trzeba uważać i starać się bezpiecznie używać urządzeń grzewczych i gazowych.

Mróz to także utrapienie dla kierowców, szczególnie posiadających samochody na ropę. Oprócz tego, że codziennie rano muszą skrobać szyby i siłować z przymarzniętymi drzwiami samochodu, to jeszcze posłuszeństwa w wielu przypadkach odmawia silnik lub akumulator. Iluż to już kierowców widzieliśmy w ostatnich dniach, klnących przed swoimi samochodami, albo pchających swoje cztery koła by odpaliły? Oczywiście, rzecz dotyczy tych, którzy nie garażują swoich aut.

Tak więc drodzy czytelnicy, mieszkańcy Szydłowca , bądźmy gotowi na jeszcze większy mróz w najbliższych dniach i nie zapominajmy o innych.

Na szczęście ten mróz kiedyś z pewnością minie i pozostaną po nim tylko wspomnienia 🙂