Świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w kościele św. Zygmunta, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta. Następnie o godzinie 12 na Rynku Wielkim odbędzie się uroczysty apel z okazji Mazowieckiego Dnia Strażaka oraz wręczenie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Szydłowcu. Z pewnością będzie to efektowna parada strażaków, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. 

O godzinie 14 w szydłowieckim Zamku rozpocznie się Festyn Strażacki, który będzie obfitował w wiele atrakcji dla starszych i najmłodszych mieszkańców naszego miasta. 

Dwa dmuchane strażackie zamki, łodzie na fosie, strażacki melex którym będzie można jeździć, pokaz psów ratowniczych, pokaz gaszenia niektórych grup pożarów, motocykliści zrzeszeni przy OSP Szydłowiec, strażacki quad oraz pokaz filmów profilaktycznych o bezpieczeństwie na telebimie. 

Jak sami widzicie moc atrakcji z okazji Mazowieckiego Dnia Strażaka w Szydłowcu! Nie może Was zabraknąć 🙂 Serdecznie zapraszamy!

…………………………………………………………………

W związku z organizacją Mazowieckich Obchodów Dnia Strażaka na Rynku Wielkim w Szydłowcu w dniu 27 maja 2017r. ( sobota ) prosimy o nieparkowanie samochodów na Rynku, informujemy, że od godz. 6.00 do 15.00 zamknięty będzie wjazd na Rynek ulicą Radomską, Kąpielową, Kielecką i Kamienną oraz cała ul. Kilińskiego.

Państwowa Straż Pożarna przeprasza za utrudnienia.