Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na kolejną projekcję filmową w ramach ZAMKOWEGO KINA LETNIEGO. Tym razem w niedzielę 27 sierpnia o godz. 20.15 zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta na film pt. „PADDINGTON”.

Młody peruwiański niedźwiadek przybywa do Londynu w poszukiwaniu nowego domu. Niestety, okazuje się, że ogromny dworzec kolejowy to nie jest miejsce przyjazne dla bezdomnych, pluszowych misiów. Jest samotny, wyczerpany i zagubiony, gdy na stacji Paddington znajdują go państwo Brown (Hugh Bonneville i Sally Hawkins) i oferują mu pomoc. Tymczasem o jego przybyciu do Anglii dowiaduje się bezwzględna dyrektorka Muzeum Historii Naturalnej, Millicent (Nicole Kidman), która skupuje wypchane, egzotyczne zwierzęta. Czy Paddingtonowi uda się uniknąć z nią spotkania? Uroczy niedźwiadek w czerwonym kapeluszu i z niezwykłym poczuciem humoru odmieni całkowicie życie Brownów. Wraz z nim doświadczą wielu przygód, prześmiesznych sytuacji, ale też niesamowitych, magicznych zdarzeń.

Ten film to kinowy debiut Misia Paddingtona, ulubieńca dzieci, który w tej wersji przypadnie też do gustu dorosłym fanom tej bajki. To jedna z najdroższych produkcji filmowych w historii francuskiej wytwórni filmowej Studio Canal. W obsadzie gwiazdy kina i telewizji: Hugh Bonneville, Julie Walters, Nicole Kidman i m.in. Jim Broadbent. Gościnnie wystąpił w tym filmie też Michael Bond – brytyjski pisarz, który stworzył serię książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona, na motywach której powstał ten film. „Paddington” w reżyserii i według scenariusza Paula Kinga był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA – w kategoriach: Najlepszy film brytyjski i Najlepszy scenariusz adaptowany.

W polskiej wersji językowej występują m.in: Artur Żmijewski (Paddington), Jolanta Fraszyńska, Teresa Lipowska, Maja Ostaszewska, Zdziesław Wardejn, Grzegorz Małecki.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”