22 października 2017 roku w Bliżynie odbył się VII turniej szachowy „Grand-Prix” 2017. Rywalizowało w nim 37 zawodników z regionu, w tym 9 juniorów.

Szydłowiecką drużynę reprezentowało 4 zawodników : Marian Frąk (wicemistrz powiatu), Michał Orlicki (wicemistrz juniorów młodszych) i mistrzowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Piotr Podsiębierski i Michał Kojara.

Najlepszym z naszych zawodników w tym turnieju okazał się Marian Frąk , który zdobywając 5 pkt. w 9 rundach zajął 12 miejsce.

Natomiast Michał Orlicki w kat. juniorów młodszych (szkoła podstawowa) zajął doskonałe 2 miejsce, uzyskując 4 pkt. W klasyfikacji tej liczono 8 juniorów. Przed Orlickim na 1 miejscu uplasowała się dobrze grająca juniorka z gm. Bliżyn Basia Sułek, uzyskując 4,5 pkt. Wynik Michała Orlickiego ( 9 lat ), ucznia PSP nr 1 zasługuje w pełni na wyrazy uznania.

Na turniej nie dojechał mistrz naszego powiatu Dariusz Żurek z synem Szymonem, którzy ulegli kolizji drogowej, nad czym ubolewaliśmy. Na szczęście nie doznali oni obrażeń. Natomiast przed jadącą samochodem czwórką pozostałych naszych szachistów w lesie niedaleko Majdowa zwaliła się na drogę olbrzymia jodła i konieczna była interwencja straży pożarnej. Zdarzenie byłoby groźne gdyby samochód znalazł się bliżej walącego się drzewa, ale Opatrzność czuwała nad szachistami.

Informujemy również, że wstępnie planujemy pomóc powiatowi szydłowieckiemu zorganizować w dniu 2 grudnia ( sobota )2017 roku w Starostwie VIII Mistrzostwa Powiatu w szachach na dystansie 7 rund po 30 minut na zawodnika, na partię. Już teraz zapraszamy na te zawody wszystkich młodych i starszych szachistów z naszego powiatu a także szachistów, którzy uczą się w szydłowieckich szkołach ponadgimnazjalnych i osoby pracujące na terenie powiatu (niezależnie od miejsca zamieszkania). Zgłoszenia do mistrzostw do dnia 30 listopada 2017 roku e-mail: michal.kojara@interia.pl lub telefonicznie na numer: 608-494-049. Podać imię nazwisko, kat. szachową i miejsce zamieszkania, ew. tel. kontaktowy. Z szachowym pozdrowieniem

Informuje: Michał Kojara sekr. KSz. „Wieża” Szydłowiec