Celem działania jest zachęcenie do słuchania muzyki klasycznej oraz przybliżenie im postaci profesora. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Młody Obywatel” Centrum Edukacji Obywatelskiej i banku BGK.

Motywacją do projektu jest chęć poznania sławnego nauczyciela pracującego w Szydłowcu. Po kilku spotkaniach z profesorem uczestniczki projektu odbierają profesora Gogacza jako ciepłą i otwartą osobę z dużym poczuciem humoru. Wszyscy jego uczniowie lubią przychodzić na zajęcia, ponieważ pan Tadeusz Gogacz darzy ich szczególną troską. Jego zespół obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. W tym czasie zdobył dużo nagród i podziękowań od ważnych postaci.

,,Projekt nauczył mnie, że nie tylko muzyka z radia jest fajna. Zainteresujmy się muzyką klasyczną” powiedziała Julia jedna z uczestniczek projektu Młody Obywatel.

W ramach zaplanowanych działań uczestniczki projektu przeprowadzały wywiady z uczniami profesora i nim samym, zorganizowały fotoakcje w swojej szkole, która miała zachęcić do słuchania muzyki poważnej, przeprowadzały również wywiady pt. ,, Co wiesz o prof. Gogaczu”. W ten sposób promowały Koncert Noworoczny prowadzony przez pana Gogacza i jego zespół Pol-Orffa, który odbędzie się 14 stycznia 2017r o godzinie 17:00.

Podczas koncertu odbędzie się finał projektu, na którym Młode Obywatelki zaprezentują efekty swojej 3-miesięcznej pracy.