Urząd Miejski w Szydłowcu, 2 kwietnia o godz. 14.00 zaprasza mieszkańców do sali kinowej szydłowieckiego zamku, gdzie odbędzie się otwarte spotkanie z Burmistrzem Szydłowca, podczas którego będzie możliwość porozmawiania o barierach architektonicznych w naszej gminie oraz o możliwościach i sposobach ich niwelowania.
Organizatorzy mówią o wspólnym stworzeniu mapy miejsc, gdzie potrzebne są zmiany, a następnie samorząd gminny będzie sukcesywnie pracował nad stworzeniem warunków przyjaznych dla osób niepełnosprawnych, jak również i dla rodziców z wózkami dziecięcymi.

Macie jakieś pomysły? Jakieś uwagi? Serdecznie zapraszamy! Głos mieszkańców jest najważniejszy!

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Warto przypomnieć, że sześć lat temu szydłowieckie Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT” zrealizowało na terenie naszego miasta projekt „jesteśMY”, który miał na celu wskazanie barier architektonicznych w Szydłowcu. Wówczas wniosek był jeden – Szydłowiec nie jest przyjazny osobom niepełnosprawnym i matkom z małymi dziećmi. Czy coś się zmieniło od 2013 roku? Raczej nie…

Mamy nadzieję, że Urząd Miejski przy organizacji spotkania weźmie pod uwagę ówczesne wnioski mieszkańców Szydłowca podczas realizowanego projektu.

Poniżej przypominamy tamten projekt i wydarzenia mu towarzyszące:

W piątek przemierzyliśmy Szydłowiec. Z chustkami na oczach, bądź stoperami w uszach. Na kulach i na wózkach….

Opublikowany przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT Poniedziałek, 30 września 2013

W sobotę było magicznie i bardzo pozytywnie. Mamy wrażenie, że 19 października 2013r. Szydłowiec naprawdę wkroczył w XXI…

Opublikowany przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie PROJEKTORIAT Wtorek, 22 października 2013

Artykuł: http://naszszydlowiec.pl/2013/10/20/czy-zauwazamy-niepelnosprawnych-na-ulicach-szydlowca-oni-mowia-jestesmy/