„…Każda pielgrzymka to droga do celu, to trud podejmowany wspólnie, by dojść tam, gdzie tyle innych szlaków znajduje swój kres i upragnioną przystań. To doświadczenie wspólnoty i samotności, składane w darze u stóp oczekującej nas Matki.

To doświadczenie radosnego spotkania z Bogiem, kontemplacji Jego Słów oraz pragnienie dzielenia się tym ze wszystkimi i na wszelkie możliwe sposoby…”

W tym roku z racji jubileuszu organizatorzy wpadli na pomysł, aby stworzyć swoisty kalejdoskop wspomnień z poprzednich pielgrzymek. Jest to godna pochwały inicjatywa tym bardziej, że oprócz jubileuszu powrotu pielgrzymki do Szydłowca, swój jubileusz będą obchodzili pielgrzymi rowerowi, a za rok będziemy przezywać 25 od pierwszej pielgrzymki dekanatu szydłowieckiego.

Organizatorzy zachęcają do podzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi pielgrzymowania oraz zdjęciami, które posiadamy. Wszystkie materiały (tekstowe i foto) można podsyłać na adres e-mail:  grupa24@poczta.pl

Jest to bardzo ważne, abyśmy wszyscy razem (pielgrzymi) stworzyli tą wspomnieniową broszurę.

Portal www.naszszydlowiec.pl również zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej pielgrzymce do Częstochowy. Jako jeden z patronów medialnych będzie uważnie śledził losy naszych mieszkańców na pielgrzymim szlaku. Relacje z pielgrzymki zawsze są fascynujące, bo pomijając to że idzie się każdego roku tą samą trasą i śpi się na tych samych polach namiotowych, to jednak każda jest totalnie inną przygodą która na wiele lat pozostaje w pamięci. Zapraszamy !!!