5 października Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne już po raz piąty włączyło się w ogólnopolską akcję pn. „Noc Bibliotek”.

W ramach wydarzenia w bibliotekach całej Polski odbywają się liczne działania animacyjno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych mające na celu pokazywanie i wspieranie społeczno-kulturowego potencjału tych miejsc.

Na tegoroczną edycję „Nocy” nasza biblioteka przygotowała szereg atrakcji skierowanych do najmłodszych. Wieczór rozpoczął się tworzeniem kolorowego obrazu z recyklingu. Używając nakrętek z butelek oraz papierowych części opakowań, dzieci utworzyły kolorową mozaikę na dużym papierze, a następnie samodzielnie wycinały i kleiły lampiony z kolorowego papieru. Atrakcją, która spotkała się ogromnym entuzjazmem ze strony uczestników, była gra „Poszukiwanie zaginionego woluminu”. Na terenie całej biblioteki ukryliśmy koperty z zagadkami, których rozwiązanie wskazywało kolejne miejsca poszukiwań. Na czas zadania w Bibliotece zapanowała całkowita ciemność, a poruszanie po zakamarkach wszystkich pięter budynku umożliwiały wyłącznie latarki. Po odszukaniu zaginionej książki, odbyło się jej wspólne czytanie przy świetle lampionów i latarek.

Około godz. 21:00, na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru, dzieci obejrzały film familijny pt. „Ptyś i Bill” będący ekranizacją popularnego komiksu.

tekst: SCK ZAMEK

foto: Dominika Orman