Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek zaprasza mieszkańców Szydłowca i turystów do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów. W sobotę, 13 maja, Pracownia Historii Szydłowca udostępni swoją ekspozycję za darmo.

Od godziny 10:00 do 16:00 zwiedzający będą mieli okazję samodzielnie przemierzyć sale ekspozycyjne, bez przewodnika. Jednak dla tych, którzy chcieliby poznać historię miasta w sposób bardziej kompleksowy, Pracownia Historii Szydłowca przygotowała specjalne oprowadzanie kuratorskie wystawy pt. „Żywa historia kamiennego miasta”, które odbędzie się w godzinach 16:00-24:00.

To jednak nie wszystko, co Pracownia Historii Szydłowca ma do zaoferowania. Wieczorem o godzinie 22:00 podczas nocnego zwiedzania będzie można spotkać tajemniczą postać. Kto to będzie? Cóż, aby się tego dowiedzieć, należy wziąć udział w nocnym zwiedzaniu!

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i kultury do odwiedzenia Szydłowieckiego Centrum Kultury Zamek i skorzystania z wyjątkowej okazji, jaką jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. To doskonała okazja do poznania historii miasta w sposób inny niż zwykle – nie przegapcie jej!

Swoją ofertę na ten dzień przygotowało również Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, której zapowiedź opublikowaliśmy w tym artykule.

Info:
Foto: Pracownia Historii Szydłowca