Prace przy nowym budynku klubowym Szydłowianki Szydłowiec rozpoczęły się w pierwszej połowie 2018 roku. 11 sierpnia 2019 roku zorganizowano oficjalne otwarcie budynku, połączone z piknikiem rodzinnym.

Dwukondygnacyjny budynek ma powierzchnię użytkową 521, 90 m2 i kubaturę 3055,24 m3.

Budynek został wybudowany w ramach projektu „Budowa zaplecza sanitarno – szatniowego przy ul. Targowej w Szydłowcu”. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki.

Całkowita wartość inwestycji to: 2 851 853,00 PLN, natomiast kwota dofinansowania to: 1 277 100, 00 PLN.

Warto dodać, że stary budynek zaplecza z którego do tej pory korzystają piłkarze, czekają na wyposażenie w nowym, został wybudowany w 1966 roku. Od tamtej pory w budynek w zasadzie nie było inwestowane.

Po zakończeniu modernizacji zawodnicy „Szydłowianki” i miłośnicy piłki nożnej będą dysponować o wiele lepszymi warunkami treningu. Tym bardziej, że z zaplecza boiska korzysta nie tylko nasza szydłowiecka 11-tka, ale też juniorzy, trampkarze a także młodzi członkowie Akademii Piłkarskiej Szydłowiec; w sumie ponad 100 osób. Stadion jest także miejscem rodzinnych imprez miłośników piłki nożnej i okazjonalnych imprez sportowych” – czytaliśmy na stronie Urzędu Miejskiego w czerwcu 2018 roku.

Od oficjalnego otwarcia budynku w sierpniu minęło już kilka miesięcy. Do dziś zawodnicy Szydłowianki czy inni trenujący na klubowych obiektach nie korzystają z nowego budynku, ale z tego co się dowiedzieliśmy już niebawem ma się to zmienić.

Wykonawca na dostawę wraz z montażem mebli i wyposażenia w budynku zaplecza sportowego został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego.

Najniższa zaoferowana kwota na realizację tego zadania wynosi 258. 529, 31 zł brutto. Zadanie ma być zrealizowane do 15 grudnia 2019 roku.

Budynek stanowić będzie zaplecze sportowe MKS Szydłowianki Szydłowiec. W budynku będą się znajdować m.in pomieszczenia szatni, zaplecza sanitarnego, pomieszczenia gospodarcze, sala szkoleniowa i sala fitness.

Zanosi się na to, że runda wiosenna sezonu sportowego 2019/2020 już w nowym budynku!