We wtorek portal naszszydlowiec.pl poinformował o wybraniu firm wykonawczych, które zajmą się rewitalizacją naszego pięknego szydłowieckiego zabytku – Zamku Radziwiłłów wraz z całym otoczeniem.

Dyskusja również bardzo gorąca – czy ma być robiony tynk, czy odsłonięta będzie oryginalna bryła zamku, czy firmy które się tym zajmą są kompetente. Ważne jest to, że mieszkańców to interesuje. 

Wszystko co wydarzy się w ciągu najbliższych 14 miesięcy jest decyzją konserwatora zabytków. Osobiście uważam, że Zamek świetnie by wyglądał gdyby został odnowiony na wzór kościoła Św.Zygmunta, niestety tak się nie stanie.

Martwi mnie również to, że nie ma ani słowa o zagospodarowaniu zamkowego strychu, który z tego co się orientuje mógłby być świetnym miejscem na: wystawy, wernisaże, czy jakiekolwiek inne spotkania. Może jednak ktoś o tym pomyśli?

 

Opisywaliśmy również zadowolenie Partnerstwa „Piaskowiec Szydłowiecki” po Targach Kielce. Partnerstwo szturmem chce zdobyć sympatie całej branży i jak na razie chyba im się to udaje. Kolejną weryfikacją popularności szydłowieckiego budulca będzie I Szydłowieckie Święto Piaskowca już 2 maja.

Ci, którzy krytykują ten według nich wątpliwy sukces z pewnością mają trochę racji, bo póki co efektów namacalnych nie widać, ale przecież nie od razu dziać się mają rzeczy wielkie. 

 

Trochę zamieszania zrobiło się ze słowami wicemarszałka województwa mazowieckiego Leszka Ruszczyka, które wypowiedział w Gazecie Wyborczej twierdząc, że Powiatowy Urząd Pracy w Szydłowcu oddał 1,9 miliona złotych dotacji bo według Ruszczyka nie miał pomysłu na ich realizację. 

Oczywiście w komentarzach rozgorzała dyskusja, do której dołączył się przewodniczący rady powiatu Pan Marek Sokołowski na swoim portalu Dom na Skale, wciskając mi w usta słowa których nie wypowiedziałem. Nie mogłem pozostać obojętny na artykuł Pana Sokołowskiego i sprowokowałem dalszą dyskusję. Na szczęście dziś dyrektor PUP w Szydłowcu Pan Tadeusz Piętowski przysłał wyjaśnienie, które być może zadowoli czytelników i zakończy spory w tym temacie.

 

Jak zapowiadałem w pierwszym felietonie pt. „Oko na Nasz Szydłowiec” ten tydzień naprawdę był ciekawy, dużo artykłów i ciekawych spraw do opisania. Tydzień który właśnie dziś się zaczął zapowiada się jeszcze bardziej pasjonująco…chociażby na www.naszszydlowiec.pl, życzę aby równie ciekawy był u każdego z Was.

 

Marcin Banaszczyk – redaktor naczelny www.naszszydlowiec.pl ,pasjonat Szydłowca i wszystkiego co związane z naszym miastem.