Na dobrą sprawę do jakiejkolwiek debaty doszło całkowicie przypadkiem, kiedy to Marcin Pawlak prezes Cechu Rzemiosł Różnych, zorganizował spotkanie przedstawicieli rzemieślników w wyborach samorządowych z wyborcami. Wówczas na sali pojawiło się również czterech kandydatów na burmistrza, więc korzystając z okazji organizatorzy postanowili ich „przepytać”. Nie trwało to długo, 15-20 minut, ponieważ większość naszych kandydatów musiała szybko uciekać, a to do wyborców, albo w inne ważniejsze niż publiczna debata miejsca. Bywa i tak.

Kolejną próbę wystosowały trzy redakcje lokalnych mediów: SiguTv, Portal Szydłowiecki oraz Nasz Szydłowiec. Niektórzy nawet nie odpowiedzili, a innym nie pasowało towarzystwo, lub nie mieli ochoty rozmawiać.

Jedyna forma jakiejś tam debaty udała się programie „Twarzą w Twarz” w którym z możliwości wypowiedzi skorzystało trzech kandydatów na burmistrza Szydłowca.

W dniu wczorajszm (19 listopada 2014) wystosowałem oficjalne zaproszenie do obu kandydatów: Andrzeja Stanisława Jarzyńskiego oraz Artura Ludwa. Czekam na oficjalne odpowiedzi od obu Panów i mam nadzieję, że nastąpi to dosyć szybko. W piśmie zaznaczyłem, że informacja o propozycji będzie podana do wiadomości publicznej.

Chce spróbować do takiej debaty doprowadzić nie dla siebie i nie dla kandydatów, a tylko i wyłącznie dla mieszkańców Szydłowca i czytelników portalu. To Wy przysłaliście ogromną ilość maili w skrócie mówiących o tym, że z chęcią obejrzycie taką konfrontacje.

Czekam na sygnał od Panów Jarzyńskiego i Ludwa z nadzieję, że się zgodzą! że żaden z nich nie przestraszy się walki na argumenty! Wierzę, że w najbliższych dniach spotkam się z ich pełnomocnikami i dogadamy wszelkie szczegóły. Czas nagli!

Jeżeli chcecie takiej debaty, udostępniajcie tą wiadomość wśród swoich znajomych, na Facebooku, Twitterze, czy innych miejscach w sieci w których się poruszacie. Pokażcie im, że Wam na tym zależy!