Aleksandra Kiljanek, podopieczna Fundacji Muzyczni z Szydłowca zdobyła wyróżnienie pozaregulaminowe i została uhonorowana Nagrodą Piotra Kozłowskiego – Burmistrza Gminy Kozienice z pośród wielu utalentowanych artystów, którzy wzięli udział w jubileuszowej, dwudziestej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach.

Jest to ważne wyróżnienie biorącą pod uwagę rangę tego prestiżowego festiwalu, na którym zaprezentowali się uczestnicy z całego kraju.

Licznie przybyłą do amfiteatru publiczność przywitał, tradycyjnie już, Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia. Popularny radiowiec od lat jest związany z naszym festiwalem. Jak przystało na jubileusz, zadbano o odpowiednią oprawę. W tym roku uczestnicy śpiewali w towarzystwie zespołu festiwalowego, grającego muzykę na żywo.

Występy wokalistów oceniała komisja konkursowa, w składzie: Marek Klimczuk – przewodniczący jury, syn Bogusława Klimczuka, reżyser dubbingu, muzyk i aranżer; Piotr Gogol – muzyk, wokalista, trener wokalny, lektor, aktor dubbingowy, autor opracowań muzycznych i aranżacji wokalnych, kompozytor; Dariusz Szewc – muzyk, wokalista, gitarzysta, działacz kulturalny i społeczny, organizator wydarzeń, muzycznie związany z formacjami Power Blues oraz Stare Konie; Elwira Kozłowska – sekretarz jury (bez prawa głosu), z zawodu ekonomistka, specjalistka ds. public relations, managerka kultury, z festiwalem związana od 2003 roku, a od 2011 roku jego dyrektorka.

Po rocznej przerwie w jury zasiadł również Piotr Dąbrówka – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji. Laureat wielu konkursów i festiwali. Michał Wojaczek – Dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, muzyk, pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie saksofonu oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Przez wiele lat czynny wokalista w Zespole Wokalnym 6na6, z którym koncertował z gwiazdami polskiej piosenki.

W komisji konkursowej zasiadł również przedstawiciel głównego partnera festiwalu – Enei Wytwarzanie – Mikołaj Ganabisiński. Z wykształcenia realizator i reżyser dźwięku, ponadto muzyk multiinstrumentalista i producent muzyczny, pasjonat fotografii. Założyciel istniejącej od 2012 roku Radomskiej Szkoły Rocka.

Zwieńczeniem festiwalu był koncert gwiazdy wieczoru Dawida Kwiatkowskiego, a nagrody jakie otrzymali laureaci tej edycji, były nagrodami pieniężnymi.

Gratulujemy Oli Kiljanek tego osiągnięcia i życzymy dalszych tak spektakularnych sukcesów.

Info i foto: KOZIENICKI DOM KULTURY im. Bogusława Klimczuka