Dwa tysiące lat temu – Kacper, Melchior i Baltazar przybyli pokłonić się narodzonemu Jezusowi. 

W Szydłowcu już po raz drugi odbył się Szydłowiecki Orszak Trzech Króli, który po raz kolejny przywiódł do szydłowieckiego kościoła i na szydłowieckie ulice tysiące osób. 

Uroczystą mszę świętą koncelebrował bp Piotr Turzyński, radomski biskup pomocniczy. Bezpośrednio po części kościelnej rozpoczął się barwny korowód ulicami Szydłowca. Mieszkańcy podziwiali orszak podzielony na kilka części, który wyruszył z ulicy Kieleckiej, a następnie ulicami: Rynek Wielki, Radomską, Zamkową, Sowińskiego oraz Kąpielową wrócili na Rynek Wielki, gdzie odbywał się finał II Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli. 

Orszak składał się z trzech części: azjatyckiej, europejskiej i afrykańskiej. W role królów wcielili się: Marek Tomczyk, Krzysztof Ubysz oraz Maciej Kapturski. 

W trakcie marszu na specjalnej platformie prezentowane były scenki tematyczne. 

Atrakcji nie brakowało: żywe zwierzęta, szczudlarze, tematyczne stroje, kolędy wykonywane przez zespół itp. Orszak zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, zarówno na mieszkańcach jak i przyjezdnych, którzy bardzo chwalili barwność Orszaku i organizację. 

Za organizację II Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli głównie odpowiadał ks. Andrzej Kania, który po zakończeniu Orszaku podzielił się z portalem Nasz Szydłowiec swoją refleksją:

Kiedy tak na szybko analizuje tegoroczny orszak to pierwsze słowo, które ciśnie się na moje usta to słowo „dziękuję”. Dziękuję wszystkim, którzy współorganizowali orszak w wymiarze organizacji przemarszu, przygotowania scenek, scenografii. Dlatego za pośrednictwem portalu Nasz Szydłowiec, któremu dziękuję za medialną współpracę i patronat, dziękuję władzom lokalnym, instytucjom, szkołom, firmom, stowarzyszeniom, osobom prywatnym. Dziękuję wszystkim za wsparcie organizacyjne, finansowe i modlitewne oraz za przybycie i czynne zaangażowanie w orszak przez przebranie, śpiew i obecność. Teraz czas na podsumowanie, katalogowanie zdjęć i przemyślenia co jeszcze można poprawić w przygotowaniach do 3 Szydłowieckiego Orszaku Trzech, który już 6 stycznia 2017 r. Już dziś zapraszam do współpracy.”

Fotoreportaż z orszaku na facebooku. 

Video z orszaku na naszym kanale na You Tube.

Patronat medialny nad II Szydłowieckim Orszakiem Trzech Króli sprawował portal Nasz Szydłowiec.