3 października na stadionie Szydłowianki Szydłowiec oraz w Zamku odbyła się oficjalna inauguracja Furman Football Academy Szydłowiec, czyli nowej akademii piłkarskiej na terenie powiatu szydłowieckiego.

Ambasadorem, twarzą FFA Szydłowiec został Dominik Furman, obecnie piłkarz Wisły Płock, który swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w niebiesko-białych barwach Szydłowianki Szydłowiec. Akademia będzie zrzeszać młodych piłkarzy i trenować ich tak, aby jak śladem Dominika Furmana, mogły się pokazać i zaprezentować swoje umiejętności szerszemu gronu.

Inauguracja zaczęła się o 15:00 na stadionie Szydłowianki, gdzie odbył się otwarty trening z „Furmim”. Na boisku pojawiło się około 70 młodych piłkarzy, którzy zostali podzieleni na 3 grupy, po czym rozpoczął się trening.

Każda grupa miała inną formę ćwiczeń, najmłodsi uczyli się współpracy poprzez zabawy z piłką, starsze grupy grały krótkie, ale intensywne mecze. Wszystkiego doglądali trenerzy oraz sam Dominik Furman, który wkraczał na boisko i pomagał młodym sportowcom w grze.

Po treningu każdy uczestniczący w treningu miał okazję zrobić sobie zdjęcie z piłkarzem Wisły Płock oraz dostać autograf.

O godzinie 18:00 w szydłowieckim zamku odbyła się inauguracja przeznaczona dla oficjeli, władz biorących udział w stworzeniu nowej akademii. Prezes FFA Szydłowiec, Andrzej Koniarczyk, podziękował każdej przybyłej instytucji za wsparcie przy tworzeniu tego projektu i zapewnił, że „niemożliwe nie istnieje”.

Później głos zabrali starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki oraz burmistrz Szydłowca Artur Ludew, którzy powiedzieli, że mocno wierzą w ten projekt i będą go wspierać. Szczególnie burmistrz zaznaczał fakt, jak ważna jest piłka nożna w naszym regionie oraz jak ćwiczenia w FFA Szydłowiec pomogą dzieciom w, tak ważnym w ich wieku, prawidłowym rozwoju.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z inauguracji FFA Szydłowiec:

Zachęcamy również do przesłuchania rozmowy z Dominikiem Furmanem:

Ponadto, 4 października Dominik Furman pojawił się w szydłowieckich szkołach – Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego, Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Podczas spotkań Dominik zachęcał dzieci i młodzież do uprawiania sportu, opowiadał o swoich latach szkolnych oraz początku swojej kariery. Tak samo jak dzień wcześniej na boisku, każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać autograf.

W dalszym ciągu trwa nabór do FFA Szydłowiec – szkółka poszukuje dzieci z roczników 2011/2012, 2013/2014 oraz 2015 i młodszych. Młodych piłkarzy można zapisać dzwoniąc do członków zarządu Furman Football Academy, Andrzeja Koniarczyka pod numerem 505 542 764 oraz Krzysztofa Furmana511 601 836, lub kontaktując się za pośrednictwem ich strony FB.