W piątek policjanci z szydłowieckiej komendy obchodzili swoje święto. Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa w Szydłowcu, podczas której funkcjonariusze otrzymywali awanse.

Punktualnie o godz. 13:30 na w Sali Konferencyjnej Starostwa w Szydłowcu rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji.

Na uroczystość, oprócz mianowanych policjantów oraz ich rodzin, kierownictwa KPP Szydłowiec, przybyli również – m.in. Starosta Szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki, Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Przewodnicząca Rady Powiatu – Anita Gołosz, Ksiądz – Norbert Skawiński, Wójt Gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek, Prezes Sądu Rejonowego w Szydłowcu – Grzegorz Gaj, Kierownik Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Przysusze z siedzibą w Szydłowcu – Cezary Molenda, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – mł. bryg. Paweł Sokół, Zastępca Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Radomiu – starszy chorąży sztabowy – Piotr Kotwin, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko – Michał Farys, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szydłowcu – Elżbieta Pawlak, a także pracownicy Policji.

Podczas uroczystości wręczane były akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Podczas tegorocznych obchodów z szydłowieckiej komendy 18 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe.

Po wręczeniu aktów mianowania Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacek Różański pogratulował awansowanym. Z okazji Święta Policji złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych, którzy życzyli dalszych sukcesów wszystkim policjantom szydłowieckiej komendy. Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki oprócz życzeń i gratulacji, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Jacka Różańskiego przekazał okolicznościową plakietę ze srebra z herbem Powiatu Szydłowieckiego w dowód uznania dla Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Uzasadnieniem honorowego wyróżnienia jest zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczność w działaniach na rzecz zwiększania bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Szydłowieckiego oraz odpowiedzialne wypełniania służby wobec społeczeństwa i odwagę w gotowości niesienia pomocy innym. Życzenia i podziękowania przekazali również Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz obecni na uroczystości Wójtowie.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć informacji na temat mł. asp. Ireneusza Łyżwy, który wraz z psem służbowym o imieniu Ares zajął drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji i będzie razem z policjantem z Radomia reprezentował garnizon mazowiecki w finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Sułkowicach.

Niestety nie wszyscy awansowani mogli uczestniczyć w tak ważnym dla szydłowieckich policjantów święcie z uwagi na potrzebę służby i zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Jednak wszystkim należą się gratulacje, podziękowania i wyrazy szacunku.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz