Jak czytamy w dzisiejszym komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu, szydłowieccy policjanci cały czas prowadzą działania na terenie miasta i powiatu i sprawdzają czy wprowadzone obostrzenia rządowe są przez mieszkańców przestrzegane.

Sprawdzane są w szczególności tereny rekreacyjne, a także tereny leśne, gdzie szczególna uwaga zwracana jest na zagrożenie pożarowe.

W działania szydłowieckiej komendy włączyli się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP zs. w Radomiu, którzy wykorzystują do tego policyjne quady.

Poprawa pogody sprzyja spacerom i niestety zdejmowaniu maseczek ochronnych. Ze względu na duży wzrost zachorowań wprowadzone zostały obostrzenia dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z tym miejsca, gdzie najczęściej spotykają się mieszkańcy i spędzają czas wolny są pod szczególnym nadzorem policjantów. Ponadto czas wiosenny niestety sprzyja wypalaniu traw oraz pożarom w lasach. Dlatego też szydłowieccy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod kątem zapobiegania pożarom. Przypominamy cały czas, że chodzi o nasze bezpieczeństwo, nasze zdrowie i życie. Bądźmy cierpliwi. Wychodźmy z domu tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy” – poinformowała na stronie szydłowieckiej komendy sierż. szt. Marlena Skórkiewicz