Kto teraz czyta bajki? Czytanie bajek jest niemodne. Trzeba iść z duchem czasu. Dzieci teraz mają komputery, telewizję. Wszyscy dbają o wygląd. Salony piękności rosną jak grzyby po deszczu. Kto chciałby jeszcze czytać o kocmołuchu czy odrażającej Babie Jadze. Świat bez bajek? Nie! To niemożliwe!

W piątek 20 kwietnia w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek młodsza część Grupy Teatralnej ZAMCZYSKO starała się wszystkich przekonać że czytanie książek jest bardzo ważne, zwłaszcza dla najmłodszych, bowiem czytanie rozwija wyobraźnię.

A działo się to podczas premiery spektaklu  pt. „POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM czyli ZAMIESZANIE W KRAINIE BAŚNI”. W bajce dzieją się dziwne rzeczy – krasnale i królewna Śnieżka opuścili swoją chatkę w lesie i zamieszkali w bloku, Baba Jaga jako Jadwiga  zaczęła pracować w branży turystycznej co doprowadziło do łez Jasia i Małgosię z powodu straty chatki z piernika. Prawdziwy bajkowy ambaras!

A wszystko dlatego, że  dzieci nie mają wyobraźni ponieważ przestały czytać bajki i  baśnie. Siedzą tylko przed telewizorami, komputerami, tabletami.

Na szczęście nad wszystkim czuwali WIELKI BAJ, FANTAZJA i BAJECZKA, którzy uratowali całą sytuację i bajki dzieciom przywrócili zapraszając do obejrzenia opowieści o Kopciuszku. Postawili jednak jeden warunek, dzieci muszą regularnie czytać książki.

W spektaklu wystąpili:

W rolach Baby Jagi i Kopciuszka – DARIA AUGUSTYNIAK, rolach Małgosi i pierwszej córki – SARA AUGUSTYNIAK, w roli krasnoludka – NIKOLA AUGUSTNIAK.  Krasnoludkami byli również MAJA BIBER, NATALIA SITKOWSKA, JAKUB BIBER , był Jasiem i heroldem, heroldem w zbroi był MACIEJ JANOWICZ.

W rolach córki drugiej i krasnoludka wystąpiła  NATALIA KRASKA, a jej siostra KATARZYNA KRASKA była macochą i krasnoludkiem. Księcia zagrał MATEUSZ LIS a wróżkę i krasnoludka ZUZANNA ZIĘTKOWSKA. Śpiewała Karina Czarnota z Pracowni Muzycznej PIANO. W krainę fantazji wprowadzili:

Baj – PIOTR TARGOWSKI,  Fantazja – JULIA JAWORSKA i Bajeczka – ZOFIA ZDZIECH.

Reżyseria i adaptacja scenariusza – IRENA PRZYBYŁOWSKA – HANUSZ

Oprawa muzyczna, akompaniament – JUSTYNA BĘBENEK – AUGUSTYNIAK

Światło i dźwięk  – TOMASZ GIL

Więcej foto:

Zachęcamy Was do sprawdzenia naszego krótkiego fotoreportażu z wczorajszego występu młodych aktorów z Grupy Teatralnej "…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec 21 kwietnia 2018