W samym Szydłowcu również zwyciężył PiS zdobywając 52 %, a PO 20%. Delikatnie pozmieniało się tuż za plecami dwóch największych partii, ponieważ w gminie Szydłowiec na trzecim miejscu SLD z blisko 7 % głosów, na czwartym Nowa Prawica z 6,5 %, a na piątym PSL z 5,9 % poparciem. Dalej: SP, TR, RN i PR.
Personalnie prawdziwym zwycięzcą w powiecie szydłowieckim został Zbigniew Kuźmiuk kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Na tego kandydata swój głos oddało, aż 1 498 głosujących w powiecie szydłowieckim.
Dobry wynik osiągnęła pochodząca z Szydłowca Agnieszka Górska 817 głosów. Trzecim wynikiem w naszym powiecie może pochwalić się Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej, która zdobyła 421 głosów. Czwarty wynik należy do Katarzyny Gosiewskiej z PiSu, 354 głosy. Blisko 300 głosów zdobył również obecny wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski z Platformy Obywatelskiej.
W innych partiach najlepsi okazali się: Jarosław Kalinowski z PSL (260), Krzysztof Szpanelewski z NP (148), Anna Kalata z SLD-UP (131), Ludwik Dorn z SP (76), Andrzej Celiński z E+TR (57), Marek Czarnecki z PR (53), Norman Czarnecki z RN (52).
Ciekawostką jest fakt, że marnie w powiecie szydłowieckim wypadli Ci, którzy często w Szydłowcu bywają i się u nas lansują. Okazało się, że nie przyniosło to skutku: Andrzej Łuczycki z PO (106), Leszek Rejmer z SLD-UP (96) oraz obecny marszałek województwa Adam Struzik z PSL (tylko 84 głosy).
Szydłowieckie wyniki są zdecydowanie inne niż w skali całego kraju. W Szydłowcu zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo okazałe, Platforma Obywatelska jest już od jakiegoś czasu na naszej ziemi w odwrocie. Trzecią siłą w naszym powiecie nadal jest Polskie Stronnictwo Ludowe z którą to partią jak wiemy sympatyzuje wielu urzędników i włodarzy w strukturach powiatu. Nowa Prawica zyskała podobne zaufanie w Szydłowcu, jak w całym kraju. Słabo wypadł Sojusz Lewicy Demokratycznej, który w powiecie szydłowieckim zdaje się już niebawem przestanie istnieć na poważnie. Partie, które nie weszły do europarlamentu po przeliczeniu głosów w całym kraju, również w Szydłowcu nie dostały kredytu zaufania. Mowa tutaj o Polsce Razem, Solidarnej Polsce, Twoim Ruchu oraz Ruchu Narodowym.
Na koniec słowo o frekwencji, która w powiecie szydłowieckim była tragiczna. Nie wiele lepsza była ogólnie w Polsce, ale u nas to tylko 17,86 %. Z 32 561 uprawnionych do głosowania obywateli powiatu szydłowieckiego, głos oddało ledwie 5 816 osób z czego 3 153 osoby pochodziły z gminy Szydłowiec.
Nadal (w większości) nie wiemy po co są wybory…