Burmistrz Szydłowca na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta i Gminy Szydłowiec ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną położonej w Szydłowcu na osiedlu „Wschód”.

Jak głosi komunikat na stronie BIP: do sprzedaży przeznacza się nieruchomość uwidocznioną w księdze wieczystej Nr RA1S/00009967/4 oznaczoną numerem działki nr 5716/7 o pow. 1,1695 ha – cena wywoławcza 1 672 000,00 zł. (brutto).

Chodzi o działkę widoczną na zdjęciu głównym, czyli teren dawnego boiska i placu zabaw pomiędzy blokami przy ulicach Wschodniej i Jachowskiego.

Przetarg odbędzie się 24 sierpnia (piątek) 2018 roku, o godzinie 10, w  budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego 2.

TUTAJ możecie zapoznać się z pełną treścią ogłoszonego przetargu.

Temat budowy nowych bloków w tym miejscu kilka miesięcy wzbudził gorącą dyskusję wśród mieszkańców Szydłowca, w szczególności mieszkańców osiedla „Wschód”. Mieszkańcy tego osiedla podpisywali nawet protest w sprawie budowy bloków w tym miejscu, uzasadniając swoje zdanie tym, że woleli by tam miejsce do wypoczynku. Równocześnie zbierane były głosy poparcia proponowanej przez Urząd inwestycji.

Czy finał sprawy będzie już w sierpniu? Nie wiadomo, ale raczej mieszkańcy osiedla „Wschód”, którzy byli przeciwni budowie będą musieli się do tego faktu przyzwyczaić.

Warto wspomnieć, że gmina ma zamiar sprzedać również trzy inne działki na osiedlu „Wschód”. Wszystkie trzy usytuowane na wolnym terenie pomiędzy blokami przy ulicy Jachowskiego i ulicą Jastrzebską. Działki oznaczone są numerami: 5709/6, 5709/7 i 5709/8. Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży znajdziecie TUTAJ